رئیس پارك فناوری پردیس مطرح كرد

میزان صرفه جویی ارزی در پارك فناوری پردیس

میزان صرفه جویی ارزی در پارك فناوری پردیس

رئیس پارك فناوری پردیس اظهار داشت: فعالیت محققان در پارك فناوری پردیس سبب جلوگیری خروج ارز از كشور برابر با ۸۸ میلیون دلار شده است.به گزارش لینک وبسایت به نقل از مهر، مهدی صفاری نیا امروز در هجدهمین اجلاس سالیانه پارک فناوری پردیس که به صورت حضوری و آنلاین با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و محسن دهنوی نماینده مردم تهران و رئیس فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گزارشی از فعالیتهای پارک فناوری پردیس پارسال ارائه نمود.
وی تصریح کرد: پارک فناوری پردیس توانست پارسال اراضی و فعالیتهای خویش را توسعه دهد درحالی که از ۲۱ هزار حالا به ۱۴۰ هزار هکتار رسیده است.
رئیس پارک فناوری پردیس با اشاره به اینکه ۲۴۰۰ عضو حقوقی شبکه فناوری و نوآوری ایران تحت پوشش پارک فناوری پردیس فعالیت می نمایند، اظهار داشت: این اعضا شامل ۶۵ شتاب دهنده، ۶۵۰ استارت آپ، ۱۲ فضای اشتراکی، ۴۵ کارگزار تخصصی، ۱۳۷ استارت آپ مستقر در ۱۲ شتاب دهنده، ۹۴ تیم نوپا، ۴۱ شرکت استیجاری و ۱۱۸ شرکت تملیکی می شوند.
دستاوردهای اعضای پارک فناوری پردیس در سال ۹۸
صفاری نیا با اشاره به دستاوردهای اعضای پارک فناوری پردیس در سال ۹۸ اظهار نمود: پارسال ۵۰ محصول تولید شده در پارک فناوری پردیس به ارزش ۲۷ میلیون یورو صادر گردیده است. این محصولات به ۲۲ کشور صادر شده اند.
وی افزود: رشد فروش شرکت های دانش بنیان عضو پارک فناوری پردیس ۳۶ درصد معادل ۳۰ هزار میلیارد ریال بوده است؛ درواقع ۱۱۲ هزار میلیارد ریال فروش کل شرکت های عضو پارک فناوری پردیس بوده است.
رئیس پارک فناوری پردیس با اشاره به اینکه ۳۷ درصد منابع انسانی استقرار یافته در پارک رشد داشته اند، اظهار داشت: فعالیت محققان در پارک فناوری پردیس سبب جلوگیری خروج ارز از کشور برابر با ۸۸ میلیون دلار شده است.
صفاری نیا با تاکید بر اینکه ۴، ۲۶۲ میلیارد ریال هزینه کرد در تحقیق و توسعه محققان پارک فناوری پردیس پارسال بوده است، اضافه کرد: ۳، ۲۱۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری جدید در توسعه ۵۰ هزار مترمربع از فضاهای پژوهش و فناوری در پارک فناوری پردیس و شعب آن هزینه شده است.
هم افزایی پارک فناوری پردیس با دانشگاه های کشور در سال ۹۸
وی با اشاره به اینکه ۱۶۲ عنوان همکاری در سال ۹۸ با دانشگاه های کشور به ثبت رسیده است، اظهار داشت: سه پروژه مشترک بین شرکت های عضو با دانشگاه ها و مراکز پژوهشی، ۱۷ مورد اشتراک گذاری امکانات آزمایشگاهی و کار گروهی، انجام ۱۷ رساله در شرکت ها و راهبری ۹ رساله در حضور فناوری و نوآوری، از دستاوردهای همکاری پارک فناوری پردیس با دانشگاه ها بوده است.
رئیس پارک فناوری پردیس اضافه کرد: همینطور جذب ۵۷ استاد دانشگاه در شرکت ها، انتشار ۲۴ مقاله داخلی و خارجی، جذب ۳۵ کارآموز و دانشجو، از دیگر نتایج هم افزایی با دانشگاه های کشور در پارک فناوری پردیس بوده است.
جذب، تبادل و بومی سازی دانش فنی در پارک فناوری پردیس
صفاری نیا با اشاره به اینکه ۱۱۹ عنوان نوآوری پارسال توسط محققان پارک فناوری پردیس به ثبت رسیده است، اظهار داشت: طی سال قبل پنج فناوری خارجی به صورت مشترک به انجام رسیده است؛ ۲۵ مورد بومی سازی دانش فنی، ۷۷ محصول جدید و ارتقاء یافته و ۹ پروژه حاصل همکاری مشترک بین شرکت های عضو، از نتایج بومی سازی دانش فنی توسط اعضای پارک فناوری پردیس به حساب می آید.
توسعه کمی و کیفی کشورهای عضو در سال ۹۸
وی با اشاره به توسعه کمی و کیفی شرکت های عضو پارسال اظهار داشت: ۱۸ مورد تائیدیه استاندارد ملی و بین المللی، ۴۳ گواهی رضایتمندی مشتری، ۶۹ مجوز و برنامه جدید، ۲ ارتقای رتبه، ۴۰ دریافت یا تمدید تائیدیه دانش بنیانی و ۱۱ جایزه و تقدیرنامه در جشنواره های ملی و بین المللی، از دستاوردهای محققان پارک فناوری پردیس پارسال بوده است.
به گفته رئیس پارک فناوری پردیس، درواقع ۱۸۳ نشان و گواهینامه جدید توسط محققان این پارک دریافت شده است.
تسهیل تجاری سازی و توسعه خدمات تخصصی در سال ۹۸
صفاری نیا با اشاره به تسهیلات تجاری سازی و توسعه خدمات تخصصی در پارک فناوری پردیس از شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: ۲، ۵۰۹ میلیون ریال حمایت بلاعوض از شرکت های عضو پارک و ۲۳۰ میلیارد ریال تأمین مالی برای جذب سرمایه و تسهیلات سه طرح فناورانه، بخشی از تسهیلات تجاری سازی به شرکت های عضو پارک فناوری پردیس به حساب می آید.
حمایت از شرکت ها برای حضور در مناقصات
وی با اشاره به حمایت های پارک فناوری پردیس برای حضور در مناقصات اظهار داشت: عرضه مشاوره مناقصات به ۴۰ شرکت، عرضه تضامین حضور در مناقصات به مبلغ ۳، ۰۰۰ میلیارد ریال و اطلاع رسانی ۳۵۰ مناقصه به شرکت های عضو، از حمایت های پارک فناوری پردیس در زمینه مناقصات بوده است.
صفاری نیابا بیان اینکه ۱۰ درصد سهم از مالیات بر ارزش افزوده به پارک های فناوری پارسال اختصاص یافت اظهار داشت: همینطور مصوبه هیئت وزیران برای استقرار واحدهای فناوری تا رده ۳ محیط زیستی در پارک پردیس دریافت شد.
وی اظهار داشت: همینطور اقدامات برای ۲۰ نفر که احتیاج به خدمات تخصصی نظام وظیفه داشتند، تسهیل شد.
به گفته رئیس پارک فناوری پردیس ۲ هزار و ۸۹۱ نفر از پرسنل ۵۰ شرکت دانش بنیان عضو پارک از معافیت مالیات بر حقوق برخوردار شدند؛ همینطور ۸۱۸ میلیارد ریال معافیت برای ۷۵ شرکت عضو به ثبت رسید.
استقرار دفاتر دولتی در پارک
وی با اشاره به اینکه پارسال دفاتر دولتی در پارک فناوری پردیس مستقر شدند اظهار داشت: اداره صنعت، معدن و تجارت، شورای حل اختلاف ویژه شرکت های دانش بنیان و نخبگان و دفتر مرکز مالکیت معنوی از دفاتر دولتی بود که در سال ۹۸ در پارک مستقر شدند.
آخرین وضعیت شبکه فناوری و نوآوری ایران
وی با اشاره به اینکه در سال ۹۸ بیشتر از ۲ هزار و ۲۸۷ عضو حقوقی و ۳۱ هزار و ۸۴۳ عضو حقیقی به شبکه فناوری و نوآوری ایران پیوستند اظهار داشت: ۱۷۹ سرفصل خدماتی شامل ۱۱۴ خدمت در بازار خدمات کسب و کار، ۶۵ خدمت در بازارهای تأمین مالی و فناوری اطلاعات از دیگر اقدامات توسعه سایت شبکه فناوری و نوآوری ایران بوده است.
برگزاری دومین نشست بین المللی سرمایه گذاری فناوری D۸
وی با اشاره به اینکه پارسال دومین نشست بین المللی سرمایه گذاری فناوری D۸ در پارک پردیس برگزار گردید این رویداد با حضور بیشتر از ۱۶۰ شرکت کننده از ۱۹ کشور برپا شد که در نهایت تفاهم نامه ای به میزان ۵۵۰ هزار دلار در جهت خرید تجهیزات پزشکی به مرحله انعقاد رسید.
وی با اشاره به اینکه در خلال سال نمایشگاه هایی همچون اینوتکس ۲۰۲۰ را برگزار کردیم اظهار داشت: در جهت توسعه زیست بوم کارآفرینی از برگزاری رویدادهای در رابطه با این مورد هم حمایت هایی داشته ایم.
جریان سازی تجارت دانش و فناوری در سال ۹۸
وی با اشاره به اینکه طی برگزاری ۱۰ رویداد در ۹ حوزه، ۴۰ نیاز فناوری مورد شناسایی قرار گرفت، اظهار داشت: در ۴ فستیوال اختراعات (صنعت کشاورزی، سنگ، کاشی و سرامیک، از پساب تا آب) ۳۰۰ طرح معرفی گشتند.
وی اظهار داشت: همینطور ۷ استارتاپ به سرمایه گذاران در رویدادهای مختلف معرفی گشتند.
دستاوردهای شبکه فن بازار شبکه ملی ایران
وی با اشاره به اینکه ۲۰۴ میلیارد ریال هزینه بازاریابی و فروش ۱۴۲ محصول فناورانه در سال ۹۸ دستاورد شبکه فن بازار بوده است، اظهار داشت: همینطور ۳ شعبه جدید فن بازارهای منطقه ای و تخصصی و ۲۶ فن بازار تخصصی و منطقه ای طی سال قبل افتتاح شد.
وی اضافه کرد: ۹۲ مورد رفع نیاز فناورانه به ارزش ۳۱۰ میلیارد ریال یکی دیگر از دستاوردهای شبکه فن بازار ملی ایران بوده است.
رئیس پارک فناوری پردیس افزود: ۱۰ کارگزار جدید به شبکه فن بازار ملی ایران پارسال اضافه گردید.
ایجاد زمینه اشتغال نخبگان مقیم خارج در پارک
صفاری نیا با اشاره به اینکه از ۱۴ کشور مهاجرت معکوس شده است، اظهار داشت: در مجموع ۲۸ شرکت دانش بنیان عضو پارک توسط ایرانی ها مقیم خارج به راه افتاده است.
دستاوردهای پارک فناوری پردیس برای مقابله با کرونا
وی با اشاره به اینکه بیشتر از ۲۷ شرکت دانش بنیان عضو پارک ۳۱ محصول در رابطه با کرونا را به تولید می رسانند، اظهار داشت: کیت های تست تشخیص کرونا، ونتیلاتور، ماشین بیهوشی، دستگاه مطالعات ساختار ویروس، تست سلامت ریه، ماسک تنفسی و محافظتی، تست غربالگری و … همچون این محصولات تولید شده توسط محققان پارک پردیس در حوزه کرونا بوده است.


1399/06/18
10:02:27
5.0 / 5
1060
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website