ربات هندی از درخت بالا می رود و نارگیل می چیند

ربات هندی از درخت بالا می رود و نارگیل می چیند

به گزارش لینك وبسایت همزمان با افزایش اشتغال در حوزه فناوری در هند، برای انجام برخی فعالیتهای كشاورزی در این كشور مشكلاتی بوجود آمده كه ربات ها می توانند بر این چالش غلبه كنند.به گزارش لینک وبسایت به نقل از نیواطلس، یکی از مشاغل سنتی در هند که نیروی انسانی فعال در آن روز به روز کاسته می شود، نارگیل چینی است که مستلزم بالا رفتن از درخت های بلند نارگیل است.
محققان هندی برای حل این مشکل نمونه اولیه رباتی را تولید کرده اند که می تواند از تنه درختان نارگیل بالا برود و میوه آنها را بکند و سپس از درخت پایین بیابد. تولید این ربات حاصل سه سال فعالیت و تلاش تحقیقاتی است.
ربات مورد اشاره باید توسط کاربر مانند یک حلقه به دور تنه درخت نارگیل نصب شود. این فرآیند ۱۵ دقیقه زمان می برد. سپس ربات می تواند از درخت بالا برود. این کار از راه هشت چرخ دهنده صورت می گیرد.
کنترل بی سیم این ربات از روی زمین و با استفاده از یک دسته شبیه به جوی استیک امکان دارد. برای این کار می توان از یک اپلیکیشن تلفن همراه هم استفاده نمود.
زمانی که ربات به نارگیل ها می رسد، بازوی خویش را به سمت نارگیل ها دراز می کند و با استفاده از یک اره برقی که در انتهای بازوی آن نصب شده نارگیل ها را از شاخه های درخت جدا می کند تا آنها بر روی زمین بیفتند.
ربات مورد اشاره در آزمایش های انجام شده از تنه درخت های نارگیل به ارتفاع بیشتر از ۱۵ متر با موفقیت بالا رفته است و با اینکه سرعت کار آن از انسان ها کندتر است، اما دقت و دوام بیشتری دارد.

1399/06/14
08:26:50
5.0 / 5
1270
تگهای خبر: اپلیكیشن , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
Link website