رییس كمیته ارتباطات كمیسیون صنایع:

طرح ساماندهی شبكه های اجتماعی ایرادات فنی دارد

طرح ساماندهی شبكه های اجتماعی ایرادات فنی دارد

به گزارش لینك وبسایت رئیس كمیته ارتباطات كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن وارد دانستن ایرادات فنی به طرح ساماندهی شبكه های اجتماعی اظهار داشت: ما می توانیم با تكنیك هایی مثل هوش مصنوعی، لطمه های امنیتی و اخلاقی در بستر موجود را تا حدودی از بین ببریم.


مصطفی طاهری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به واکنش ها نسبت به طرح ساماندهی پیام رسان های اجتماعی اظهار داشت: در یک برآیند کلی من موافق این طرح نیستم و ایرادات اساسی به آن دارم. البته این طرح به دنبال این است که ما در شبکه های مجازی حکمرانی داشته باشیم که این حرف درستی است ما دراین زمینه حکمرانی نداریم، اما باید متناسب با تجربیات جلو برویم و فکر اساسی دراین زمینه داشته باشیم.
وی افزود: در این طرح خیلی کارها پیشنهاد شده که قبلا تجربه شده و نتیجه اش را هم دیدیم. ما درباب شبکه های اجتماعی و فضای مجازی اول باید به دنبال تکمیل شبکه ملی اطلاعات باشیم و تا زمانی که این کار را نکردیم عملا موفقیت و توفیق چندانی نخواهیم داشت.
نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: مفاد طرح از نظر اجرایی و محتوایی ایرادات فنی دارند و من از نظر علمی با آن مخالف هستم. من معتقدم اول باید شبکه ملی اطلاعات را تکمیل نماییم و آنرا به سرانجام برسانیم. ما باید از نظر زیرساخت های تولید محتوا کاری نماییم تا شبکه های اجتماعی داخلی به لحاظ تکنیکی با شبکه های اجتماعی خارجی قابل رقابت باشد، سلایق مختلف را در بر بگیرند و عقب ماندگی ما دراین زمینه جبران شود. هم اکنون شبکه های موجود حالت سوخته دارند با یک شیب جلو آمدند و عقب ماندند.
طاهری افزود: ما در همین فضای موجود باید بیشتر به سراغ تولید محتوای هوشمند، مغز متفکر، عوض کردن ذائقه ها و راه اندازی جریان برویم و اینها را باید در فضای فعلی به دست بگیریم، نمی گردد قسمتی از کار را ول نماییم و آنرا به گردن بخش دیگری بیندازیم ما در تولید محتوا ضعف داریم.
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: ما باید ببینیم در بستر موجود و در کوتاه مدت چه کاری می توانیم انجام دهیم و چطور می توان تاثیر بگذاریم و از نظر فکری قوی تر عمل نماییم. در عین حالی که مردم از نعمت فضای مجازی و اقتصاد دیجیتال استفاده می نمایند باید برنامه ای برای میان مدت و طولانی مدت داشته باشیم.
وی درباره ی موضوع فیلترینگ شبکه های اجتماعی اظهار نمود: من خیلی موافق این نوع فیلتری که تا الان تجربه کرده ایم نیستم. ما تلگرام را فیلتر کردیم اما هر کس می خواهد از آن استفاده می نماید ما به دنبال ویترین نیستیم باید برنامه ریزی نماییم تا حرفی برای گفتن داشته باشیم.
رییس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم برنامه ریزی شرکت های دانش بنیان جهت راه اندازی پلتفرم ها و ایجاد نوآوری در زمینه های شبکه های اجتماعی، اظهار داشت: ما باید در راه اندازی این پلتفرم ها پیش قدم شویم و بر طبق آنچه ذائقه ها می پسندند برنامه ریزی نماییم.
طاهری در آخر اشاره کرد: البته در بستر موجود لطمه هایی از نظر امنیتی و تا حدودی اخلاقی وجود دارد که با تکنیک هایی مثل هوش مصنوعی و بدون فیلتر می توان آنرا ناکارآمدتر کرد و کم کرد.
منبع:

1399/06/15
23:42:39
5.0 / 5
1396
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
Link website