پهپاد كشف اجساد در جنگل تولید می شود

پهپاد كشف اجساد در جنگل تولید می شود

لینك وبسایت: یافتن اجساد در جنگل های پوشیده از درخت كار ساده ای نیست، اما استفاده از پهپادهایی كه قادر به شناسایی تغییر در وضعیت طبیعی برگ ها و خاك هستند می تواند به حل این مشكل كمك نماید.به گزارش لینک وبسایت به نقل از نیواطلس، پژوهشگران دانشگاه تنسی پهپادی طراحی نموده اند که با بررسی وضعیت برگ درختان و حتی خاک جنگل ها با بهره گیری از دوربین های خود، قادر به شناسایی تغییرات در آنها و در نهایت کشف اجساد در جنگل است.
اجساد رهاشده در جنگل موجب افزایش مقدار نیتروژن در خاک اطراف خود می شوند و این امر به خصوص در تابستان که جسد سریع تر تجزیه می شود کاملاً مشهود است. انتشار نیتروژن هم ظاهر خاک و هم ظاهر برگ ها را تغییر می دهد. تغییراتی که اجساد افراد سیگاری در محیط اطراف به وجود می آورد بیش از افراد غیرسیگاری است و پس با بهره گیری از این فناوری می توان برخی خاصیت های خاص افراد را از نظر وضعیت سلامت نیز تشخیص داد.
این فناوری برای کشف اجساد حیوانات مختلف نیز قابل استفاده می باشد، ولی بطور خاص می تواند هزینه و مدت زمان مورد نیاز برای یافتن اجساد افرادی که به هر علت در جنگل های وسیع و صعب العبور جان داده اند را کم کند. پژوهشگران امیدوارند بتوانند نمونه اولیه پهپاد مجهز به این فناوری را در آینده نزدیک تولید کنند.


منبع:

1399/06/15
14:34:20
5.0 / 5
1209
تگهای خبر: دوربین , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website