در پانزدهمین عملیات؛

اسپیس ایكس ماهواره آرژانتینی را به مدار زمین برد

اسپیس ایكس ماهواره آرژانتینی را به مدار زمین برد

اسپیس ایكس بامدادان امروز 3 ماهواره همچون یك ماهواره برای آرژانتین را به مدار زمین فرستاد. همین طور قسمت اول این موشك بطور موفقیت آمیز در محل تعیین شده، فرود آمد.


دریافت 26 MB به گزارش لینک وبسایت به نقل از اسپیس، بامدادان امروز اسپیس ایکس دو ماهواره کوچک را همراه یک ماهواره برای آرژانتین (جهت رصد زمین) به فضا برد.
این ۳ ماهواره از مقر فضایی کیت کاناورال به فضا پرتاب شدند. در این عملیات از یک موشک فالکون ۹ برای ارسال ماهواره SAOCOM-۱B استفاده شد که قبلاً دوبار به فضا سفر کرده بود. حدود ۹ دقیقه بعد از پرتاب موشک، قسمت اول آن با سروصدای عظیمی در منطقه فرود اسپیس ایکس (LZ-۱) در مقر کیپ کاناورال فرود آمد.
این چهارمین پرتاب قسمت اول موشک فالکون ۹ است که در این عملیات استفاده شده است. بوستر مذکور قبلاً در عملیات ارسال دو محموله فضایی به ایستگاه فضایی بین المللی و ارسال ماهواره های اینترنتی استارلینک به مدار زمین استفاده شده بود..
ماهواره رصد زمین SAOCOM-۱B حدود ۱۴ دقیقه بعد از پرتاب از موشک جدا شد. ۲ ماهواره دیگر (GNOMES-۱ و Tyvak-۰۱۷۲) یک ساعت بعد از پرتاب از ماهواره جدا شدند. همین طور عملیات مذکور پانزدهمین پرتاب موشک اسپیس ایکس در سال ۲۰۲۰ میلادی بشمار می رود.


منبع:

1399/06/10
15:48:55
5.0 / 5
1062
تگهای خبر: اینترنت , بین المللی , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website