زاكانی:

نهاد قانون گذاری مجلس به معنای واقعی باید در رأس امور قرار گیرد

نهاد قانون گذاری مجلس به معنای واقعی باید در رأس امور قرار گیرد

به گزارش لینك وبسایت رئیس مركز پژوهش های مجلس اظهار داشت: در مركز پژوهش های مجلس به دنبال آن هستیم تا با اتكا به تمام ظرفیت های موجود در كشور، نهاد قانون گذاری مجلس به معنای واقعی در رأس امور قرار گیرد.به گزارش لینک وبسایت به نقل از مهر، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در نشستی مشترک با علیرضا زاکانی رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی ملاقات و گفتگو کرد.
زاکانی در این جلسه که با حضور معاونین دو طرف برگزار شد، اظهار داشت: در مرکز پژوهش های مجلس به دنبال استفاده از شبکه نخبگان و پژوهشگران و جامعه علمی و دانشگاهی و حوزوی هستیم و در این حوزه مجموعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اندوخته ارزشمندی در دستیابی به این مهم در اختیار دارند.
وی اضافه کرد: در مرکز پژوهش های مجلس به دنبال آن هستیم تا با اتکا به تمام ظرفیت های موجود در کشور، شرایط را به سمتی ببریم تا نهاد قانون گذاری مجلس به معنای واقعی «در راس امور» قرار گیرد و اراده فکری مجلس تحولی را در قوه مقننه و در سایر بخش ها رقم بزند.
رئیس مرکز پژوهش های مجلس در ادامه پیشنهاد کرد تا کارگروه مشترکی بین این مرکز و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شکل گیرد و خروجی این تعامل به توسعه و ارتقای عملکرد دو مجموعه منتهی شود.
سورنا ستاری هم در این جلسه با اشاره به اینکه در چند سال گذشته اکوسیستمی برای رشد اقتصاد دانش بنیان تشکیل شده است، اظهار داشت: هم اکنون بیشتر از ۶۰۰۰ استارت آپ در کشور داریم.
وی با اشاره به اینکه حدود ۲۷۰ مرکز نوآوری در دانشگاه ها داریم، خاطرنشان کرد: ۵۳۰۰ شرکت دانش بنیان با اشتغالزایی برای ۳۰۰ هزار نفر به صورت مستقیم در کشور داریم که فروش سال قبل آنها ۱۲۰ هزار میلیارد تومان بوده است.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان نمود: پلت فرمی برای بازگشت دانشجویان خارج از کشور بوجود آورده ایم که برپایه آن تابحال ۱۸۰۰ نفر از ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا برگشته اند و عموم این افراد در استارت آپ ها مشغول به فعالیت هستند.
وی در ادامه این نشست با اشاره به اینکه ۴۶ پارک علم و فناوری در کشور داریم خاطرنشان کرد: حدود ۲۰۰ شرکت و ۶ هزار نفر در این مجموعه مشغول به فعالیت هستند و همینطور ۱۱ هزار میلیارد از محل فروش تولیدات این پارک ها حاصل شده است.
ستاری با اشاره به اینکه در حوزه هوش مصنوعی و فین تک ها از رشد بالایی برخوردار هستیم، خاطرنشان کرد: با رشد علمی امروز به جایی رسیده ایم که در حوزه بیوتکنولوژی رتبه اول منطقه هستیم.
شایان ذکر است، در ادامه این نشست معاونین دو طرف راهکارهایی در زمینه ایجاد و توسعه تعاملات دوجانبه عرضه کردند. در انتها این نشست مقرر شد تا کارگروه مشترکی با حضور نمایندگان مرکز پژوهش های مجلس و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تشکیل گردد.


منبع:

1399/06/06
23:24:35
5.0 / 5
1172
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Link website