ناسا با لیزر به فضا اطلاعات می فرستد

ناسا با لیزر به فضا اطلاعات می فرستد

لینك وبسایت: ناسا تصمیم دارد برای انتقال پیام و اطلاعات به فضا از لیزر  استفاده نماید.به گزارش لینک وبسایت به نقل از فیوچریسم، با و جود تمام پیشرفت های فناوری ناسا هنوز برای ارسال و دریافت اطلاعات به مسافت های دور در مأموریت های فضایی با مشکل روبرو است.
اما با عنایت به آنکه سال آینده واحدهای لیزری فعال می شوند، ناسا تصمیم دارد با کمک لیزرهای مادون قرمز پیام هایی به فضا بفرستد و دریافت کند. این روش پهنای باند سازمان فضایی آمریکا را ارتقا می دهد.
طبق اطلاعیه ای که ناسا منتشر نموده، هنگامیکه واحدOGS۲ تکمیل شود، این سازمان می تواند به جزئیات بسیاری دقیقی از تحقیقات خود در فضا برسد. واحد مذکور مقرر است در هاوایی ساخته شود.
البته استفاده از لیزر برای انتقال رادیویی اطلاعات چالش هایی هم دارد. مثلا لیزرهای مادون قرمز نمی توانند به ابرها نفوذ کنند. ازاین رو ناسا فقط می تواند هنگامیکه هوا مناسب می باشد، با فضاپیما ارتباط برقرار کند. در صورت بارش این سازمان می تواند از واحد قدیمی تر یعنی OGS۱ استفاده نماید که در کالیفرنیا قرار دارد.
با این وجود ناسا اعتقاد دارد لیزرها در مقایسه با سیستم های رادیویی، شیوه انتقال اطلاعات را ۱۰ تا ۱۰۰ بار ارتقا می دهند.
این بدان معنا است که تصاویر از زمین، سیارات دیگر منظومه شمسی و فراتر از آن با جزئیات دقیق تر در اختیار محققان قرار می گیرد.


منبع:

1399/06/02
14:35:42
5.0 / 5
1162
تگهای خبر: سیستم , فناوری , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website