الون ماسك از داخل فضاپیمای استارشیپ رونمایی نمود

الون ماسك از داخل فضاپیمای استارشیپ رونمایی نمود

به گزارش لینك وبسایت پس از نمایش تصاویری از مدل نهایی فضاپیمای استارشیپ كه مقرر است علاقمندان را به سیاره های ماه و مریخ ببرد، طی ساعات گذشته ویدئویی از داخل آنرا هم برای نخستین بار انتشار یافته است.


دریافت 7 MB
به گزارش لینك وبسایت به نقل از یونیورس تودی، ویدئوی مورد اشاره كه در حساب كاربری توئیتر الون ماسك انتشار یافته نحوه حمل مسافر و بار توسط استارشیپ را با دقت و جزئیات بیشتری مشخص می كند.
این ویدئو در ساعات پایانی روز اول اكتبر انتشار یافته و نشان داده است مخازن سوخت استارشیپ در قسمت فوقانی آن نصب شده تا تعادلی میان وزن سنگین نوك استارشیپ و موتورهای غول پیكر این فضاپیما ایجاد شود. این مخازن انرژی مورد نیاز پیشرانه استارشیپ را تامین می كنند.

بر اساس آنچه در این ویدئو دیده می شود، مخزن بار استارشیپ هم بسیار جادار است و این فضاپیما بدنه و پوسته ای صاف و نقره ای رنگ ولی مستحكم و زبر دارد. البته الون ماسك قبلا اعلام نموده بود كه بدنه استارشیپ در آینده بیشتر از انچه در نمونه اولیه دیده می شود، جلا داده خواهد شد تا جلوه ای بهتر به آن داده شود.
قرار است استارشیپ ام كی ۱ و ام كی ۲ ( كه دومی هنوز در مركز فضایی كیپ كاناورال فلوریدا در حال مونتاژ است)، آزمایش های پروازی را ظرف یك تا دو ماه آینده پشت سر بگذارند. طی این آزمایش ها این دو فضاپیما حداكثر ۲۰ كیلومتر به سمت آسمان حركت می كنند. الون ماسك امیدوار است این فضاپیماها كه مجهز به سه موتور هستند، بتوانند تا سال ۲۰۲۰ نخستین مسافران خویش را به فضا ببرند.
الون ماسك ایده جاه طلبانه تسخیر ماه و مریخ را تعقیب كرده و می خواهد آنها را به مستعمراتی جدید برای زمین بدل كند. البته منتقدان ماسك می گویند بعید است وی بتواند سال آینده ایده های خویش را عملیاتی كند و هنوز به زمان بیشتری برای این كار نیاز است.

1398/07/11
11:57:54
5.0 / 5
4160
تگهای خبر: توئیتر , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
Link website