در یك تیم استارت آپی؛

گجتهای خانه هوشمند تولید شد

گجتهای خانه هوشمند تولید شد

محققان یك تیم استارت آپی ایرانی موفق به طراحی و تولید گجتهای خانه هوشمند شدند كه می تواند یك خانه را با یك پنجم نمونه های خارجی هوشمندسازی كند.محمد خاکسار فارغ التحصیل مهندسی مخابرات از دانشگاه علم و صنعت و عضو یک تیم استارت آپی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: در این تیم موفق شدیم که گجت های هوشمندی برای هوشمندسازی یک خانه طراحی و تولید نماییم.
وی اضافه کرد: در خانه هوشمند همه وسایل به یکدیگر و به اینترنت متصل هستند که طی آن کنترل و نظارت بر روشنایی ها، کلید و پریزها، سیستم های سرمایشی و گرمایشی، قفل ها، پرده ها، شیرهای آب و گاز، لوازم خانگی، پایش انواع مختلف حسگر ها و دوربین ها، از هر جای خانه و دور از محل فراهم می شود.
وی با تاکید بر اینکه در این فرایند از هوش مصنوعی بهره بردیم، تصریح کرد: تعریف حسگر و برنامه های زمانی برای عملکرد خودکار گجت ها مانند روشن و خاموش شدن در ساعات معین و تعریف شبیه سازی حضور سناریوهای امنیتی در هنگام عدم حضور در منزل همچون اقداماتی است که برای هوشمندسازی خانه به کار گرفتیم.
خاکسار عنوان کرد: اطمینان از خاموش بودن وسایل برقی و بسته بودن درب و پنجره ها، یکی از نگرانی ها به هنگام ترک منزل است که می توان با هوشمندسازی خانه و مجهز کردن یک محیط امن با امکان ارسال پیام به صاحب خانه از بروز خسارت های احتمالی ناشی از این فراموشی ها جلوگیری کرد.
وی با اشاره به خصوصیت های این خانه هوشمند اظهار داشت: پیشگیری از اتلاف انرژی، هدررفت منابع، خسارت های احتمالی ناشی از فراموشی، خطاهای انسانی، حوادث و شرایط محیطی از مزایای این خانه هوشمند به حساب می آید.
محقق این تیم استارت آپی با اشاره به اینکه در هوشمندسازی یک خانه از سنسورهایی بدون سیم کشی استفاده می نماییم، اظهار داشت: از سیستم هایی برای هوشمندسازی ساختمان استفاده می نماییم که متناسب با خصوصیت های همان ساختمان است و نیازی به هاب مرکزی ندارد؛ همینطور در هر خانه یک گجت هوشمند بدون محدودیت کاربران استفاده می شود.
وی با اشاره به اینکه هوشمندسازی خانه توسط این تیم، قیمتی رقابتی با نمونه های خارجی و حدودا برابر با یک، پنجم نمونه خارجی هزینه دارد، اظهار داشت: امکان طراحی ظاهری اختصاصی در این خانه هوشمند وجود دارد.
خاکسار اظهار داشت: در این طرح منظور از خانه هوشمند این است که وسایل خانه به گوشی تلفن همراه و اینترنت متصل شوند که بتوانیم از راه دور خانه را پایش نماییم.
وی اضافه کرد: فناوری در این طرح به صورت کامل داخلی سازی و منعطف با بازار و نیاز مشتری طراحی شده است.


منبع:

1399/05/22
12:10:11
5.0 / 5
1299
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
Link website