با تأیید اتحادیه اروپا؛

پنجه های كربنی ورزشی برای بیماران قطع عضو رونمایی گردید

پنجه های كربنی ورزشی برای بیماران قطع عضو رونمایی گردید

لینك وبسایت: یك شركت دانش بنیان موفق به ساخت پنجه های كربنی ورزشی شد كه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور امروز از این پنجه ها رونمایی نمود.به گزارش لینک وبسایت به نقل از مهر، یک شرکت دانش بنیان در اصفهان در امتداد ایجاد شرایط بهتر زندگی برای معلولان و جانبازان قطع عضو تأسیس شد تا محصولاتی با کیفیت را بعنوان جایگزین عضو از دست رفته طبیعی انسان تولید نماید.
این شرکت توانسته نخستین پنجه کربنی کشور را پس از دریافت تأییدیه از اداره کل تجهیزات پزشکی و اتحادیه اروپا تولید نماید.
پنجه های پیشرفته کربنی این شرکت با بهره گیری از کامپوزیت الیاف کربن تولید شده بطوریکه بسیار سبک بوده و فرم بسیار ظریف آن سبب نصب آسان روی پیکر شخص گرفتار قطع عضو شده است.
این پنجه کربنی سی اسپورت پارس فلکس یک تیغه C شکل از جنس کامپوزیت الیاف کربن با خاصیت فنری بسیار بالا و وزن پایین است که برای کارهای ورزشی افراد گرفتار قطع عضو تولید شده است و افراد ورزشکار با فعالیت بسیار بالا می توانند از آن بهره ببرند.
این نوع پنجه کربنی جهت کاربردهای روزمره طراحی نشده و تنها در انجام ورزش هایی مانند پیاده روی سریع و دومیدانی مورد استفاده قرار می گیرد.
طول بلند و سطح تخت پنجه کمک می نماید که دونده ضمن حفظ تعادل به هنگام دویدن، انرژی چشمگیری را در پنجه ذخیره شده و به هنگام جدا شدن از سطح زمین از آن در جهت افزایش سرعت استفاده نماید.
همه طیف های سنی قطع عضو می توانند این نوع پنجه را استفاده نماید.
این محصول امروز با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری رونمایی گردید. در این رونمایی محمدمهدی بخشی کودک پنج ساله که به سبب بیماری آنامولی (عدم رشد استخوان های پا از بالای زانو) گرفتار قطع عضو شده، حضور داشت؛ این کودک پنج ساله برای نخستین بار از این محصول بهره برده است.


منبع:

1399/05/20
13:59:55
5.0 / 5
1367
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website