ستاری:

توجه شركت های دانش بنیان به حوزه توانبخشی

توجه شركت های دانش بنیان به حوزه توانبخشی

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعلان اینكه بخش توانبخشی در كشور مورد غفلت واقع شده، اظهار داشت: این حوزه تنوع محصولی زیادی دارد كه شركت های دانش بنیان می توانند آنها را به تولید برسانند.به گزارش لینک وبسایت به نقل از مهر، سورنا ستاری امروز در مراسم رونمایی از «پنجه های کربنی ورزشی CGS» که امروز در محل معاونت علمی و فناوری برگزار شد، گفت: ماهیت شرکت های دانش بنیان، رفع مشکلات مردم است.
وی با اشاره به حوزه توانبخشی در کشور اظهار داشت: این حوزه یکی از بخش های مفقود شده در کشور بشمار می رود و غفلت های تاریخی در آن شده است.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه تنوع محصولات حوزه توانبخشی و توسعه فناوریهای جدید در کشور از پتانسیل بالایی برخوردار است، اظهار داشت: محصولات این حوزه ی تکنولوژی بالایی دارند و در ساخت محصولات حوزه توانبخشی از مهندسی، علم مواد و مهندسی مکانیک استفاده می شود.
ستاری افزود: یکی از محصولاتی که همیشه یک شرکت دانش بنیان در اصفهان توانسته در حوزه توانبخشی به تولید برساند، پنجه های کربنی ورزشی است که با قیمت پایین تر نسبت به نمونه های خارجی به تولید می رسند.
وی اضافه کرد: این شرکت پنجه های کربنی را برای معلول شخصی سازی می کند برای اینکه ساخت پنجه های کربنی ورزشی دانش خاص خودرا دارد.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعلان اینکه شرکت ها روز به روز ایده های جدید و نوآورانه خودرا در امتداد زندگی بهتر ما ارائه می کنند، اظهار داشت: هدف ما از آموزش این است که بتوانیم در کشور ارزش افزوده ایجاد نماییم و مشکلات مردم را برطرف سازیم؛ اگر چنین اقدامی انجام نشود، تابحال اشتباه رفته ایم.
به گفته ستاری، مردم باید اثر ایده های نو حاصل از آموزش در دانشگاه ها را حفظ کنند.
وی تاکید کرد: ما همیشه در معاونت علمی حمایت ها را بویژه در حوزه توانبخشی گسترش خواهیم داد تا بتوانیم هر روز شاهد ایده های نو باشیم.
وی اضافه کرد: ما قربانی جنگ بودیم و خیلی از افراد در این جنگها جانباز شدند؛ و از جانب دیگر تعداد بالای تصادفات جاده ای و سوانحی که در کشور منجر به قطع عضو افراد می شود شرکتهای دانش بنیان را بر این واداشته که مشکل افراد گرفتار قطع عضو را با محصولاتشان برطرف کنند.
وی اضافه کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از سه سال پیش به صورت جدی فعالیت در حوزه توانبخشی را آغاز نموده به طوریکه می بینیم محصولات بسیاری در این چند سال وارد بازار شده است.
معاون علمی و فناوری با تاکید بر اینکه اما هنوز در حوزه توانبخشی، با استانداردها و توقعاتی که مردم دارند فاصله خیلی زیادی داریم، بیان کرد: محصولات حوزه توانبخشی از تکنولوژی بالایی برخوردار می باشند که در تولید آنها از علم مهندسی و مواد و مکانیک استفاده می شود.
به گفته ستاری، در حوزه توانبخشی نمی توان تولید انبوه داشت برای اینکه هر محصول متناسب با معلولیت فرد ساخته و طراحی می شود و کلیه طراحی ها باید در داخل کشور انجام بگیرد.
وی با اشاره به پنجه کربنی اظهار داشت: تولید چنین محصولاتی مثل پنجه کربنی افتخار کشور است که می تواند نیاز های افراد قطع عضو را برطرف کند.

1399/05/19
23:06:48
5.0 / 5
1246
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website