تقی پور :

تشكیل وزارت بازرگانی تاثیر مثبتی بر بازار و نرخ كالاها ندارد

تشكیل وزارت بازرگانی تاثیر مثبتی بر بازار و نرخ كالاها ندارد

به گزارش لینك وبسایت عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: فرصت زیادی تا اختتام دولت باقی نمانده است و بدین سبب تشكیل وزارت بازرگانی به اجرای كامل و مؤثر نمی انجامد.رضا تقی پور در گفتگو با خبرنگار مهر، با اعلان اینکه رئیس جمهور باید هر چه سریع تر وزیر پیشنهادی صمت را به مجلس ارائه کند، اظهار داشت: باتوجه به بی ثباتی بازار و افزایش شدید قیمت ها، دولت باید هر چه سریع تر گزینه وزارت صمت را به مجلس شورای اسلامی جهت ستاندن رأی اعتماد معرفی نماید.
وی بیان کرد: طبق قانون، سرپرست وزارت صمت تا ۲۲ مرداد ماه می تواند در این وزارتخانه فعالیت کند و بر این اساس دولت باید به قانون تمکین کرده و در مهلت باقی مانده گزینه خود برای وزارت صمت را به مجلس معرفی نماید.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: مردم به جهت گرانی های افسارگسیخته و بی ثباتی قیمت ها با مشکلات زیادی روبرو هستند و در این شرایط لازم است که وزیر صمت تعیین شود تا بلکه شاهد ثبات بیشتری در وضعیت بازار و قیمت ها خصوصاً قیمت کالاهای اساسی باشیم.
تقی پور در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آیا علت تعلل دولت در معرفی وزارت صمت، تفکیک این وزارتخانه به دو وزارتخانه صنعت و معدن و وزارت بازرگانی است، اظهار داشت: فرصت زیادی تا اختتام دولت باقی نمانده است و حتی اگر این مساله قابل طرح باشد، به اجرای کامل، مؤثر و مثبت نمی انجامد.
وی اشاره کرد: تصمیم خردمندانه این است که دولت در این شرایط به قانون توجه کند و هر چه سریع تر وزیر پیشنهادی صمت را به مجلس معرفی نماید تا بلکه وضعیت بازار ساماندهی گردد که بطور قطع این تصمیم به نفع مردم است.


منبع:

1399/05/14
14:05:46
5.0 / 5
1512
تگهای خبر: كالا , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Link website