شكایت موسس اپل از گوگل به دلیل كلاهبرداری بیت كوینی

شكایت موسس اپل از گوگل به دلیل كلاهبرداری بیت كوینی

به گزارش لینك وبسایت به دنبال انتشار ویدئوهایی متقلبانه در یوتیوب كه در آنها كاربران با سوءاستفاده از تصاویر استیو وزنیاك، بیل گیتس و الون ماسك به خرید بیت كوین تشویق شده بودند، وزنیاك از گوگل شكایت نمود.به گزارش لینک وبسایت به نقل از آسین ایج، استیو وزنیاک مؤسس اپل شکایتی حقوقی را از گوگل بعنوان مالک یوتیوب مطرح کرده و از اینکه برخی تولیدکنندگان ویدئو در این سایت از تصاویر وی برای فریب مردم به منظور خرید بیت کوین سوءاستفاده کرده اند، به شدت اظهار نارضایتی کرده است.
وزنیاک در شکایت خود تصریح کرده که کلاهبرداران به این شیوه میلیون ها دلار را در سرتاسر جهان به جیب زده اند. آنها به افراد وعده داده اند که هر چقدر برای خرید بیت کوین سرمایه گذاری کنند، دو برابر آنرا دریافت خواهند کرد. مجموع شاکیان این پرونده ۱۷ نفر هستند که ده نفر از آنها در خارج از آمریکا زندگی می کنند.
در ویدئوهایی که در آنها از تصاویر استیو وزنیاک، بیل گیتس و الون ماسک برای ترغیب مردم به خرید بیت کوین استفاده شده، از کاربران خواسته شده تا بیت کوین های خویش را برای یک آدرس دیجیتال ناشناس ارسال و در عوض دو برابر رقم ارسالی را دریافت نمایند. اما در عمل چنین اتفاقی رخ نمی دهد.
هفته پیش هم کلاهبرداری مشابهی در توئیتر رخ داد و هکرها با کنترل حساب بیشتر از ۱۰۰ چهره برجسته پست هایی با مضمونی یکسان را ارسال کردند. همچون افراد هک شده در این حمله می توان به الون ماسک، باراک اوباما، جو بایدن و بیل گیتس اشاره نمود.


منبع:

1399/05/04
23:25:56
5.0 / 5
1897
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website