توسط رئیس صندوق نوآوری؛

جزئیات دور سوم پشتیبانی از كسب و كارهای لطمه دیده از كرونا

جزئیات دور سوم پشتیبانی از كسب و كارهای لطمه دیده از كرونا

لینك وبسایت: سومین دور حمایت های صندوق نوآوری و شكوفایی از كسب و كارهای لطمه دیده از كرونا ویژه شركت های دانش بنیان متوسط و بزرگ با همكاری سه بانك تا سقف 10 میلیارد تومان با نرخ 9 درصد شروع شد.به گزارش لینک وبسایت به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از آغاز رسمی سومین دور پشتیبانی از کسب و کارهای لطمه دیده از کرونا ویژه شرکت های دانش بنیان متوسط و بزرگ با همکاری سه بانک عامل آگاهی داد و اظهار داشت: در ادامه فعالیت ها و حمایت های صندوق نوآوری در حوزه مقابله با انتشار ویروس کرونا، بعد از تامین مالی شرکت های فعال در حوزه ساخت تجهیزات و لوازم مرتبط و حمایت و کمک به تداوم کسب و کار شرکت های دانش بنیان، خلاق و فناور کوچک لطمه دیده از شیوع ویروس کرونا و همین طور شتابدهنده ها و تامین کنندگان فضای کار اشتراکی، در مرحله جدید این حمایت ها، تسهیلات برای شرکت های دانش بنیان متوسط و بزرگ (نیروی انسانی بیشتر از ۵۰ نفر و فروش بیشتر از ۲۰ میلیارد ریال در سال ۹۸) را اجرا می کند.
وحدت جزئیات این تسهیلات را تشریح نمود و اظهار داشت: تسهیلات دور سوم صندوق نوآوری و شکوفایی برای شرکت های متوسط و بزرگ لطمه دیده از کرونا تا سقف ۱۰ میلیارد تومان و با نرخ سود ۹ درصد، بدون دوره تنفس و با بازپرداخت ۱۸ ماه خواهد بود.
وی افزود: پرداخت این تسهیلات مشروط بر حفظ اشتغال ۹۰ درصدی شرکت در زمان درخواست نسبت به آغاز شیوع ویروس (از طریق مقایسه آخرین فهرست بیمه با فهرست بیمه بهمن ۹۸) است. همین طور این تسهیلات مختص شرکت های دانش بنیان با نیروی انسانی بیشتر از ۵۰ نفر و فروش بیشتر از ۲۰ میلیارد ریال در سال ۹۸ است که بوسیله بانکهای عامل به انتخاب شرکت پرداخت می شود؛ پس بعد از دریافت مصوبه از صندوق نوآوری و شکوفایی، لازم است شرکت برای پیگیری مصوبه و افتتاح حساب به بانک عامل مراجعه کند.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی شرایط بهره مندی شرکت ها و موسسات دانش بنیان متوسط را توضیح داد و اظهار داشت: متقاضیان ستاندن تسهیلات کرونایی مرحله سوم باید یکی از شرایط بهره مندی از تسهیلات را دارا باشند. شرایط بهره مندی شامل دارا بودن فروش رسمی اظهار شده در سامانه الکترونیکی صورت معاملات از شروع سال ۹۷ بوده که لطمه دیدگی آنها از انتشار ویروس کرونا، بوسیله کاهش حداقل ۲۰ درصدی در نسبت فروش زمستان ۹۸ و بهار ۹۹ به کل سال ۹۸، در مقایسه با همین نسبت در سال ۹۷ احراز شود. همین طور میزان تسهیلات تا سقف ۱۰ میلیارد تومان برمبنای هزینه ها، فروش، حقوق و دستمزد توسط صندوق نوآوری و شکوفایی تعیین و مطابق با ظرفیت اعتباری تعیین شده توسط بانک پرداخت می شود.
وحدت در مورد حوزه فعالیت شرکت های واجد شرایط دریافت تسهیلات افزود: شرکت هایی که در حوزه های «گردشگری»، «سلامت غیر دیجیتال»، «صنایع دستی»، «اسباب بازی و سرگرمی»، «حمل و نقل هوشمند» و «دیداری، شنیداری، معماری، هنری و رسانه ای» فعالیت داشته باشند می توانند از این تسهیلات استفاده کنند و شرکت هایی که از تسهیلات مقابله با لطمه های کرونا ویژه شرکت های کوچک بهره برده اند مشمول استفاده از این تسهیلات نیستند. این در حالیست که امکان دریافت این تسهیلات همزمان با بهره گیری از سایر خدمات صندوق وجود دارد.


منبع:

1399/04/29
23:34:22
5.0 / 5
1856
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
Link website