از سوی صندوق نوآوری و شكوفایی؛

آخرین فرصت استفاده از تسهیلات كرونایی

آخرین فرصت استفاده از تسهیلات كرونایی

به گزارش لینك وبسایت صندوق نوآوری و شكوفایی آخرین فرصت استفاده از تسهیلات كرونایی شركت های كوچك صدمه دیده را آخر تیرماه اعلام نمود.به گزارش لینک وبسایت به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی؛ برای پشتیبانی از کسب و کارهای کوچک صدمه دیده بر اثر شیوع کرونا تسهیلاتی در صندوق نوآوری تعریف شد. این تسهیلات با هدف حمایت و کمک به تداوم کسب و کارهای کوچک (نیروی انسانی کمتر از ۵۰ نفر یا فروش کمتر از ۲۰ میلیارد ریال در سال ۹۸) که از شیوع کرونا صدمه دیده اند طراحی شده است که در این مرحله تسهیلات تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان با نرخ ۹ درصد و دوره پرداخت ۶ ماه و دوره تنفس ۶ ماه و بازپرداخت یک ساله برای شرکت های دانش بنیان اجرایی می شود.
پرداخت این تسهیلات مشروط بر حفظ اشتغال ۹۰ درصدی شرکت است که متناسب با عملکرد، ابعاد، هزینه ها، حقوق، دستمزد و محل استقرار شرکت ارزیابی و پرداخت می شود. ضوابط مشخص شده در اعطای تسهیلات و تخمین معیار صدمه دیدگی از پیچیدگی خاصی برخوردار نیست.
بر اساس این گزارش معیار کمی میزان صدمه دیدگی شرکت ها تغییر درصد رژیم فروش شرکت در زمستان سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ است و در صورت افت فروش در زمره شرکت های صدمه دیده قرار می گیرند.
شرکت های دانش بنیان صدمه دیده از کرونا از راه صندوق نوآوری و شرکت های خلاق، شتاب دهنده ها و فضاهای کار اشتراکی از راه صندوق های پژوهش و فناوری و با همکاری دبیرخانه شرکت های خلاق و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تسهیلات استفاده می نمایند.
از بین شرکت های دانش بنیان تابحال ۸۰۰ شرکت برای دریافت تسهیلات شرکت های صدمه دیده از شیوع کرونا در صندوق نوآوری و شکوفایی تقاضای خویش را ثبت کرده اند که از این تعداد حدود ۳۰۰ شرکت تایید شده و بسیاری تسهیلات دریافت کرده اند.
آخرین مهلت استفاده از تسهیلات ویژه صندوق نوآوری و شکوفایی برای شرکت های دانش بنیان کوچک صدمه دیده از شیوع کرونا و همینطور شرکت های خلاق، شتاب دهنده ها و فضاهای کار اشتراکی تا آخر تیرماه خواهد بود و این زمان تمدید نخواهد شد.


منبع:

1399/04/23
11:41:59
5.0 / 5
2034
تگهای خبر: فناوری , كسب و كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
Link website