نایب رئیس دوم مجلس یازدهم:

مشكل بیكاری با مكاتبات اداری حل نمی گردد

مشكل بیكاری با مكاتبات اداری حل نمی گردد

نایب رییس دوم مجلس یازدهم اظهار داشت: با مكاتبات اداری مشكل بیكاری حل شدنی نیست و در این راستا باید پیگیری های جدی و تمهیدات اساسی اتخاذ شود.به گزارش لینک وبسایت به نقل از مهر، علی نیکزاد بامداد پنجشنبه در چهارمین جلسه شورای هماهنگی دستگاه های زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل مسئله بیکاری جوانان را از معضلات مهم استان دانست و عنوان کرد: با مکاتبات اداری مشکل بیکاری حل شدنی نیست و در این راستا باید پیگیری های جدی و تمهیدات اساسی اتخاذ شود.
وی از وجود ۶۵ هزار بیکار در استان اردبیل آگاهی داد و اضافه کرد: روزانه تعداد زیادی از جوانان به دفتر من بعنوان نماینده مردم مراجعه می کنند که مطالبات اصلی آنان حل مشکل اشتغال در استان است.
ایجاد شرایط شغلی و تامین رفاه مردم از رسالت های اصلی انقلاب است
نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین ایجاد شرایط شغلی و رفع مشکلات موجود در جامعه را از رسالت های اصلی انقلاب دانست و بیان کرد: کارکنان دولت و دستگاه های اجرایی خدمت به مردم را باید سرلوحه کار خود قرار دهند چونکه پست خدمتی آنان برگرفته از مردم است و باید نسبت به این مردم دین خودرا به خوبی ادا کنند.
نیکزاد بیان کرد: دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مخصوصاً مدیران و کارکنان این دستگاه ها باید در جهت رفع نیازهای مردم بیش از پیش تلاش کنند و در تکریم ارباب رجوع کم و کاستی وجود نداشته باشد.
وی اشاره کرد: خواهان تعیین محل ثابت برای مراجعه و کارجویی کارگران روزمزد در داخل شهر اردبیل هستیم تا هم شأن کارگران حفظ شود و هم پروسه به کارگیری این افراد ساماندهی و تسهیل شود.
نایب رئیس دوم مجلس یازدهم بیان کرد: استخدام سه درصد سهمیه ویژه معلولان در دستگاه های اداری به خوبی انجام نشده و برخی از این مجموعه ها به وظایف قانونی خود در عمل به این مصوبه مهم درباب معلولان عمل نکرده اند که باید این مشکل پیگیری و مرتفع شود.
نیکزاد کوشش های انجام شده در امتداد تأسیس تمدن اسلامی در کشور را ضعیف قلمداد کرد و افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی در امتداد رفاه مردم و ارائه خدمات و حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی هزینه های بالایی را متحمل شده پس همه دستگاه ها وظیفه تامین رفاه مردم را بر عهده دارند.
رفع معضل بیکاری نیازمند مشارکت کلیه دستگاه های اجرایی است
قاسم رحیمی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل نیز در این نشست عنوان کرد: بررسی موضوعات و نیازهای دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اهداف این جلسه است و خروجی این جلسه مورد پیگیری جدی و حل و فصل مشکلات موجود در این عرصه قرار خواهد گرفت.
وی اضافه کرد: این اداره کل توانسته با جذب ۱۰۰ درصدی اعتبارات و تسهیلات اشتغال زا گام های مهمی در رفع بیکاری بردارد اما در زمینه رفع کمبودهای اساسی، مشارکت همه دستگاه های زیر مجموعه این اداره و نهادهای اجرایی استان را خواستاریم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل از اجرای ۲ هزار و ۹۲۸ طرح در زمینه اشتغال پایدار در سال های اخیر آگاهی داد و اذعان کرد: سه هزار و ۹۶ میلیارد ریال تسهیلات برای طرح های اشتغال پایدار روستایی و عشایری در طول سه سال اخیر پرداخت شده است.
رحیمی بیان کرد: در امتداد پشتیبانی از مشاغل لطمه دیده از بیماری کرونا پنج هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای ارائه تسهیلات به این قشر اختصاص یافته که با ۱۲ درصد سود و در ۱۴ رسته، برای ۵۵۰ حرفه در حال پرداخت است.
وی از نایب رییس مجلس یازدهم خواهان پیگیری و رفع اشکال بیمه ۶ هزار کارگر ساختمانی در استان شد و اظهار داشت: ۲۷ هزار کارگر ساختمانی در استان اردبیل ساماندهی شده که از این تعداد ۲۱ هزار نفر دارای بیمه هستند و مابقی بدون بیمه مشغول فعالیت هستند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل بیان کرد: ۱۱۴ تعاونی غیر فعال طی سال های اخیر فعال و به چرخه تولید بازگشته اند که با فعالیت خوب تعاونی ها در سال قبل ۳۵ میلیون دلار صادرات انجام شده و همین طور این تعاونی ها در زمینه اشتغالزایی تأثیرات خوبی داشته اند.

1399/04/19
15:32:48
5.0 / 5
1654
تگهای خبر: خدمات , دستاورد , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Link website