تولید ماسك هایی با قابلیت تعویض فیلتر در پارك فناوری تهران

تولید ماسك هایی با قابلیت تعویض فیلتر در پارك فناوری تهران

به گزارش لینك وبسایت رئیس پارك علم و فناوری دانشگاه تهران اعلام نمود: یكی از شركت های مستقر در این پارك تهران موفق به تولید ماسك با قابلیت تعویض فیلتر شده است.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از مهر، عباس زارعی ظهر امروز در نشست خبری مجازی که در سالن همایش های وزارت علوم انجام شد اظهار داشت: بحران های عصر دیجیتال، شکل دیجیتال دارد، و رفتارهای تخصصی در پاسخ به آن می خواهد و این رفتارهای تخصصی مناسب در شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور وجود دارد.
وی افزود: شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک دانشگاه تهران بعد از شیوع ویروس کرونا ویروس در ۳ حوزه پیشگیری، تشخیص و درمان و پسا کرونا فعال شدند که تولید ۸۰ هزار قطعه ماسک در روز و ساخت دستگاه ضد عفونی کننده محیط و دست ها، ساخت کیت تشخیصی پی سی آر، با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران و دستگاه ونتیلاتور از دستاوردهای آنها محسوب می شود.
رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با اعلان اینکه ۱۷ شرکت مستقر در این پارک در زمینه تولید محصولات در رابطه با کرونا فعال می باشند، تصریح کرد: یکی از شرکت های سازنده دستگاه نانو الیاف موفق به تولید ماسک های N۹۵ بیمارستانی کرد و در این شرکت ها هم اکنون قادر به تامین ۷۶ درصد ماسک های صنعتی و ۵۰ درصد محلول های ضد عفونی هستند.
زارعی تولید دارویی برای پیش گیری از مبتلاشدن به ویروس کرونا را از دیگر دستاوردهای این پارک ذکر کرد و اضافه کرد: این دارو بر پایه مواد گیاهی است که در پروسه ستاندن مجوزها قرار دارد.
رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، تولید ماسک هایی با قابلیت تعویض فیلتر را از دیگر دستاوردهای شرکت های مستقر در پارک دانشگاه تهران نام برد و اظهار داشت: تولید سواپ برای نمونه گیری از مبتلایان به ویروس کرونا از دیگر محصولات این پژوهشگران محسوب می شود.


منبع:

1399/04/18
13:45:24
5.0 / 5
1688
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website