رویداد ایده پردازی ساخت نانوحسگرهای زیستی

رویداد ایده پردازی ساخت نانوحسگرهای زیستی

لینك وبسایت: دومین رویداد ملی ایده پردازی، طراحی و ساخت نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع انجام می شود.به گزارش لینک وبسایت به نقل از معاونت علمی و فناوری، شبکه پیشران طراحی و ساخت سنسورهای تشخیص سریع بعنوان نخستین شبکه ملی نوآوری در حوزه فناوری های راهبردی با همکاری و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد توسعه زیست فناوری کشور، با هدف بومی سازی فناوری های راهبردی طراحی و ساخت سامانه های تشخیص سریع در کاربردهای مختلف پزشکی و غیر پزشکی، دومین رویداد ملی ایده پردازی و طراحی و ساخت نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع را شهریور ماه سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می نماید.
دکتر ابوالفضل میرزاپور دبیر شبکه پیشران و رویداد ملی طراحی و ساخت نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع ضمن تاکید به لزوم بومی سازی این فناوری در کشور و ظرفیت های تحقیقاتی و پژوهشی گسترده دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی در حوزه طراحی و ساخت نانوحسگرهای زیستی این رویداد ملی را بستری جهت هدفمندسازی و هم افزایی ظرفیت های علمی و دانش کشور بمنظور توسعه فناوری و ارتقاء کارآفرینی در حوزه سنسورهای زیستی دانست.
وی اضافه کرد: با وجود توانمندی های دانشی قابل توجه کشور در این عرصه متاسفانه بخش قابل توجهی از نیاز کشور در این عرصه بوسیله واردات تامین می شود. در صورتیکه امکان دستیابی به این فناوری ها در داخل و با تاکید بر توانمندی متخصصان داخلی وجود دارد.
دبیر دومین رویداد ملی ایده پردازی و طراحی و ساخت نانوحسگر های زیستی تشخیص سریع مهمترین حوزه های موضوعی رویداد را طراحی و ساخت انواع سنسورهای تشخیص مستمر بیرون بدنی و درون بدنی، طراحی و ساخت نانوحسگرهای تشخیصی LFA، طراحی و ساخت سنسورهای تشخیصی سریع پوشیدنی و طراحی و ساخت سنسورهای تشخیص سریع غیر متعارف اعلام نمود.
وی مهمترین هدف این رویداد را راه اندازی شبکه ای از افراد خبره و متخصص در این عرصه دانست که تابحال پژوهش های قابل توجهی در این عرصه داشته اند. این رویداد بستری برای هم افزایی و تمرکز این متخصصان بر مسائل کلیدی کشور در این بخش فراهم خواهدنمود.
میرزاپور اظهار داشت: طرح های دریافت شده برتر بعد از ارزیابی علمی و تخصصی و هم چنین بررسی قابلیت های نوآورانه ضمن بهره مندی از جوایز نقدی و حمایت های معنوی شبکه می توانند طرح های خودرا در روز رویداد که در شهریور ماه سال ۹۹ برگزار می گردد و در حضور سرمایه گذاران، شتابدهنده ها و صندوق های سرمایه گذاری عرضه کنند. طرح های برگزیده ضمن دریافت گواهی تائید از حمایت های تجاری سازی شبکه بهره مند می شوند.
دبیر شبکه پیشران همین طور از راه اندازی نخستین مدرسه تخصصی نانوبیوسنسور آگاهی داد و اضافه کرد: مدرسه تخصصی نانوبیوسنسور که به صورت سالانه برگزار می گردد در نظر دارد با بهره مندی از ظرفیت های علمی، آموزشی و تحقیقاتی کشور در این عرصه سطح علمی و مهارتی دانشجویان و پژوهشگرانی که در این عرصه مشغول فعالیت هستند، را افزایش دهد. آشنایی با مفاهیم پایه نانوبیوسنسور، آشنایی با روش های طراحی و ساخت نانوبیوسنسورهای تشخیص سریع بر پایه موبایل از اصلی ترین واحد های درسی این مدرسه تخصصی است.


منبع:

1399/04/10
23:39:18
5.0 / 5
1668
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
Link website