سخنگوی كمیسیون امنیت ملی مجلس خبر داد؛

طرح اجبار دولت به توقف اجرای پروتكل الحاقی تهیه شد

طرح اجبار دولت به توقف اجرای پروتكل الحاقی تهیه شد

به گزارش لینك وبسایت ابوالفضل عمویی اظهار داشت: طرح اجبار دولت به توقف اجرای داوطلبانه پروتكل الحاقی تهیه و برای تصویب به صحن علنی عرضه می شود.به گزارش لینک وبسایت به نقل از مهر، ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از تهیه بیانیه این کمیسیون در واکنش به قطعنامه شورای حکام اطلاع داد.
متن این بیانیه به شرح زیر است:
بیانیه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در واکنش به قطعنامه شورای حکام
شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی با صدور قطعنامه سیاسی و غیرحرفه ای خود ضد برنامه صلح آمیز هسته ای جمهوری اسلامی ایران در روز ۳۰ خرداد (۱۹ ژوئن ۲۰۲۰) که فاقد وجاهت حقوقی و فنی است مرتکب اشتباهی فاحش شد.
قطعنامه GOV/۲۰۲۰/۳۴ آژانس که پیش نویس آن از جانب سه کشور اروپایی فرانسه، انگلیس و آلمان عرضه شد، در حالی درخواست دسترسی به اماکن ایرانی را مطرح کرده است که کشور ما در سال های اخیر مقصد بیشترین و شفاف ترین بازرسی های آژانس بوده و در میان کشورهای دنیا بیشترین همکاری را با این نهاد بین المللی داشته است. اما در مقابل آژانس تحت فشارهای سیاسی و غیرکارشناسی آمریکا و متحدانش اقدام به صدور قطعنامه ضد جمهوری اسلامی ایران کرده است. کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با رد این قطعنامه تاکید می کند:
۱- طبق مقررات، آژانس بین المللی انرژی اتمی مجاز نیست داده های سرویسهای جاسوسی، به ویژه آنچه بر اساس ادعاهای واهی رژیم صهیونیستی باشد را پایه درخواست های خود برای دسترسی قرار دهد. جانیان بدانند که در صورتیکه ایران به درخواست دسترسی بر اساس این اطلاعات پاسخ مثبت دهد رویه غلطی ضد همه کشورها بنیان گذاشته خواهد شد.
۲- سه کشور اروپایی با پیشبرد خواسته های آمریکا در پیشنهاد و تصویب قطعنامه اخیر نشان دادند که در کینه ورزی با ایران دست کمی از آمریکا ندارند و این در حافظه تاریخی ملت ایران خواهد ماند.
۳- مجلس شورای اسلامی در ماده ۶ از «قانون اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام» مصوب سال ۱۳۹۴ همکاری دولت ایران با آژانس را منوط به رعایت مصالح ملی کرده است و الان با عنایت به قطعنامه مغرضانه شورای حکام، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در جهت صیانت از حقوق مسلم ملت ایران طرح «الزام دولت جمهوری اسلامی ایران به توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی» را تهیه و برای تصویب به صحن علنی مجلس عرضه می کند.
۴- بارها اعلام شده است که طبق فتوای رهبر معظم انقلاب، سلاح هسته ای در دکترین دفاعی جمهوری اسلامی ایران جایگاهی ندارد در عین حال ملت ایران به نهادهای بین المللی اجازه نخواهد داد که تحت فشار آمریکا و متحدانش و به بهانه های واهی حاکمیت ملی جمهوری اسلامی ایران را نقض کنند.


منبع:

1399/04/06
13:44:28
5.0 / 5
1835
تگهای خبر: بین المللی , سرویس , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Link website