تذكرات كتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی كشور

تذكرات كتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی كشور

لینك وبسایت: یك عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تذكرات كتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی كشور را قرائت كرد.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا، روح الله متفکر آزاد در جلسه علنی امروز(یکشنبه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:
عبدالله ایزدپناه به وزیر جهاد کشاورزی: ضرورت اتخاذ تدبیر درباب کاهش قیمت محصولات کشاورزی.
جعفر راستی به وزیر نیرو: ضرورت رسیدگی به اوضاع نابسامان کشاورزان و جریمه های تعلق گرفته به چاه های عمیق کشاورزان شهرستان شبستر.
محمدحسن آصفری به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: ضرورت حل مسئله استخدام کتابداران و کتابخانه های کشور و افزایش حقوق آنها باتوجه به نرخ تورم.
علیرضا ورناصری به وزیر آموزش و پرورش: ضرورت اجرای امتیازبندی برای آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی.
کمال حسین پور و حبیب زاده بوکانی به وزیر اقتصاد: علت ضعف مدیریت در گمرکات چیست؟
پرویز اوسطی به وزیر اقتصاد و دارایی: ضرورت ثبت نام افراد جامانده از سهام عدالت خصوصاً اقشار ضعیف جامعه که جمعیتی حدود ۳۰ میلیون نفر را شامل می شود.
فاطمه رحمانی و ۳۶ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: ضرورت ابطال مصوبه خلاف سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری مورخ ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ هیات وزیران درباب اختصاص یارانه به موالید و متولدین جدید فقط با تایید وزارت تعاون.
احمد مرادی به وزیر آموزش و پرورش: ضرورت تجدیدنظر در آزمون پایه های نهم و دوازدهم به صورت حضوری باتوجه به افزایش آمار مبتلایان به بیماری کرونا.
علیرضا سلیمی به وزیر امور خارجه: علت مسامحه و عدم اقدام مناسب وزارتخانه درباب زیاده خواهی اتحادیه اروپا درباره گروهک تروریستی الاحوازیه و نیز درباره برجام.
سمیه محمودی به رئیس جمهور: ضرورت ارائه برنامه مدون و قابل اجرا درباره معیشت مردم از طرف رئیس جمهور و پیگیری آن توسط مجلس شورای اسلامی. به وزیر کار و رفاه اجتماعی: علت ضعف عملکرد سازمان فنی و حرفه ای و عدم پیش بینی لازم با رعایت پروتکل های بهداشتی برای برگزاری دوران فنی و حرفه ای و فقدان بسته های حمایتی برای آموزشگاه های آزاد.
احمد مرادی به رئیس جمهور: ضرورت اتخاذ تدابیر عملی برای برخی استانها همچون هرمزگان که در لیست وضعیت آگهی کرونایی قرار دارد.
ولی اسماعیلی به وزیر نیرو: تسریع در تخصیص منابع مالی و ترمیم چشمه های موجود و مقابله با فاجعه کمبود آب آشامیدنی در منطقه.
علی خضریان و ۱۹ نفر از نمایندگان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: ضرورت برخورد با اظهارات نسنجیده مدیرعامل صندوق بازنشستگی پیرامون نمک پاشیدن به زخم بازنشستگان، بیان واژه هایی همچون تفاوت سطح و تنظیمات زندگی برای قیاس حقوق دریافتی خود.
حسن نوروزی به وزیر کشور: علت عدم بهره برداری از متروی شهر پرند پس از گذشت ۲۰ سال.
مهدی شریفیان به رئیس جمهور: ضرورت تسریع در تکمیل و بهره برداری از بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی شهرستان اسلامشهر. کوشش برای رفع بوی نامطبوع و آزاردهنده موجود در فضای شهرستان اسلامشهر. درباب مشروط کردن یارانه نوزادان جدید به شروط غیرقانونی وزارت تعاون و مغایرت صریح این اقدام با سیاست های جمعیتی برنامه ششم توسعه و بودجه سال ۹۹.
مسلم صالحی به وزیر اقتصاد: ضرورت ترخیص و بارگیری کالاهای ضروری از پایانه ها.
جلیل رحیمی جهان آبادی به وزیر جهاد کشاورزی: تسریع در پرداخت مطالبات زعفران کاران شهرهای تربت جام و سایر مناطق خراسان رضوی. به وزیر راه و شهرسازی: درباب تسریع در تامین اعتبارات عمرانی باند دوم جاده های حوزه انتخابیه و کمبود شدید اعتبارات راهسازی در شهرستان های مذکور.
محمد کعب عمیر به رئیس جمهور: علت عدم پرداخت حقوق سه ماهه کارکنان نیشکر هفت تپه چیست؟ به وزیر راه و شهرسازی: درباره تسریع در آسفالت و تعویض دو جاده در حوزه انتخابیه.
علی اصغر عنابستانی به وزیر امور اقتصادی و دارایی: ارائه گزارش در ارتباط با کاهش هزینه های جاری و افزایش سطح راندمان.
محمدحسن آصفری به وزرای آموزش و پرورش و کار: ضرورت همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری و جبران این تفاوت حقوق میان کارگران و بازنشستگان.
حسین نوش آبادی به وزیر راه وشهرسازی: درباب ضرورت صدور دستور اجرایی طرح متروی تهران به ورامین و رفع موانع موجود.
کمال علی پور خنکداری به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: ضرورت توجه به هنرمندان، بازیگران و شعرای حوزه انتخابیه وی.
محسن علیزاده به همراه ۳۳ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: درباب علت عدم برنامه ریزی گسترده برای حفاظت از جنگل ها در مقابل آتش سوزی.
معین الدین سعیدی به همراه ۴۰ نفر از نمایندگان دیگر به رئیس جمهور و وزیر نیرو: علت کاهش شایان توجه شاخص دسترسی به آب آشامیدنی در جنوب استان سیستان و بلوچستان و عدم اجرای مجتمع های آبرسانی، به وزیر جهاد کشاورزی: درباره ضرورت برخورد سازمان شیلات با صید ترال و حل معضل سوخت بهره برداری کشاورزی و صیادی.
منبع:

1399/03/18
21:40:43
5.0 / 5
1952
تگهای خبر: اقتصاد , كالا , محصولات , هك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website