در عینك چندمنظوره محقق شد؛

ساخت عینك هوشمند بازی ویدئویی با قابلیت رصد سلامت كاربر

ساخت عینك هوشمند بازی ویدئویی با قابلیت رصد سلامت كاربر

لینك وبسایت: پژوهشگران كره ای عینكی هوشمند ابداع نموده اند كه به وسیله آن می توان سلامت فرد را رصد كرد و همزمان بازی ویدئویی انجام داد.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از دیلی میل، پژوهشگران در کره جنوبی عینک های هوشمند چندمنظوره ابداع نموده اند که به وسیله آنها می توان سلامت فرد را رصد کرد، همین طور فرد می تواند فقط با بهره گیری از چشمانش بازی ویدئویی انجام دهد و همزمان این گجت قابلیت دارد که به یک عینک آفتابی تبدیل گردد. این گجت پوشیدنی در دانشگاه سئول ساخته شده و در مقایسه با دستگاه هایی مانند فیت بیت یا ساعات هوشمند می تواند اطلاعات بهداشتی بیشتر و پیشرفته تری را جمع آوری کند. دستگاه هایی که سیگنال های الکتریکی مغز یا چشمان را رصد می کنند به تشخیص اختلالات خواب یا صرع کمک می کنند و همین طور می توان از آنها برای کنترل کامپیوتر نیز استفاده نمود.
با این وجود چالش اصلی در زمینه اندازه گیری سیگنال های الکتریکی، توسعه دستگاه هایی است که سنسورهای آن بطور مداوم با پوست کاربر در تماس باشند. پژوهشگران با قراردادن الکترودهایی نرم و منعطف در این عینک توانسته اند بر مشکل مذکور فائق آیند. این الکترودها می توانند بطور بی سیم سیگنال های الکتریکی را رصد کنند. همین طور این عینک می تواند نور مافوق بنفش را ردیابی، حرکات بدن یا حالت ایستادن او را تعبیر کند و در نهایت به کاربر خود اجازه می دهد با چشمانش بازی ویدئویی انجام دهد. قاب عینک با پرینتر سه بعدی ایجاد می شود و در مرحله بعد الکترودهای مذکور به قسمت نزدیک گوش ها و چشمان افزوده می شوند. یک مدار بی سیم که قابلیت ردیابی حرکت و اشعه مافوق بنفش را دارد نیز در گوشه های عینک به کار می رود. همین طور ژلی که به نور مافوق بنفش واکنش نشان می دهد، به لنزهای آن تزریق می شود. به عبارت دیگر این عینک نسبت به نور واکنش نشان میدهد و رنگ آن تغییر می کند. مانیتورهای مختلف به کاربر کمک می کنند فقط با تغییر جهت نگاه بازی کامپیوتری را انجام دهد. این تحقیق در ژورنال ACS Applied Materials & Interfaces انتشار یافته است.

1399/03/10
22:07:17
5.0 / 5
2060
تگهای خبر: كاربر , كامپیوتر , هوشمند , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website