محصولات و مواد دانش بنیان آزمایشگاهی ایرانی عرضه می شوند

محصولات و مواد دانش بنیان آزمایشگاهی ایرانی عرضه می شوند

به گزارش لینك وبسایت هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران ۲۶ تا ۲۹ آذرماه برگزار می گردد.به گزارش لینك وبسایت به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پیمان صالحی، معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: هفتمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران ۲۶ تا ۲۹ آذرماه سال جاری، هم زمان با هفته پژوهش و بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری همانند دوره گذشته، در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.
وی اضافه كرد: نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران در سیزده بخش موضوعی نفت و پتروشیمی، برق، الكترونیك و نرم افزار، عمران و ساختمان، مكانیك، شیمی و متالوژی، كشاورزی و محیط زیست، فیزیك پایه، تجهیزات عمومی آزمایشگاهی، مواد آزمایشگاهی، مهندسی پزشكی و زیست مواد، تجهیزات تست و آزمون صنعتی و خدمات كالیبراسیون برگزار می گردد.
رئیس نمایشگاه درباره شرایط حضور محصولات و شركت ها اظهار داشت: حضور قطعی ثبت نام كنندگان در نمایشگاه بعد از تأیید فنی محصولات آنها و محرز شدن نقش آنان در بومی سازی و دستیابی به فناوری ساخت و یا تولید محصولات امكان پذیر خواهد بود.
وی اضافه كرد: محصولات هم مطابق سال های قبل با دو معیار سطح فناوری ذاتی و میزان بومی سازی، ارزیابی و سطح بندی می شوند و شركت ها می توانند دستورالعمل ارزیابی فنی محصولات را در سایت نمایشگاه مشاهده كنند.
از تسهیلات لیزینگ تا تخفیف های ۱۰تا۵۰درصدی برای خریداران
معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی در مورد حمایت های این نمایشگاه اضافه كرد: با عنایت به نام گذاری سال ۹۸ ازسوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی)به عنوان «رونق تولید» معاونت علمی در جهت پشتیبانی از تولیدكنندگان وفناوران داخلی، همانند دوره گذشته، برای محصولات سطح اول تاسوم، از ۵۰ تا ۱۰ درصد قیمت محصولات خریداری شده توسط مراكز علمی و پژوهشی دولتی را بر مبنای آئین نامه سطح بندی، بعنوان كمك بلاعوض پرداخت می كند.
معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری از جزئیات تسهیلات پیشبینی شده برای خریداران این دوره نمایشگاه گفت و افزود: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای رونق هرچه بیشتر بازار شركت های عرضه كننده تجهیزات و مواد آزمایشگاهی و ایجاد یك بستر دائمی برای همرسانی عرضه و تقاضا، تمهیداتی را پیشبینی كرده است.

صالحی افزود: تسهیلات لیزینگ برای خریداران بخش خصوصی، عرضه تسهیلات بر مبنای میزان فروش به شركت های تولیدكننده با هدف افزایش سرمایه در گردش و طرح فروش بدون یارانه با همكاری صندوق توسعه فناوری نانو بعنوان كارگزار مالی نمایشگاه، پیشبینی شده است.
رئیس این دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران اظهار داشت: با عنایت به این كه طرح مورد اشاره در طول سال اجرا می شود، تنوع محصولات عرضه شده گسترده تر از نمایشگاه بوده و تجهیزات و مواد مصرفی و سكوبندی و تجهیزات پزشكی می توانند در سایت نمایشگاه ثبت نام و از مزایای طرح استفاده كنند.
به گفته معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در دوره ششم نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران كه آذرماه ماه سال ۱۳۹۷ برگزار شد، ۳۳۷ شركت بیشتر از ۹۰۰۰ مدل-محصول را ارائه كردند كه تابحال منجر به فروش قطعی حدود ۱۰۰۰ میلیارد ریال شده است وهمچنان امكان خرید از دور قبلی نمایشگاه تا قبل از برگزاری نمایشگاه هفتم وجود دارد.

1398/06/10
23:03:57
5.0 / 5
3511
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website