با تولید در یك شركت دانش بنیان؛

كودهای فسفاته از خروج 80 میلیون ارز جلوگیری كرد

كودهای فسفاته از خروج 80 میلیون ارز جلوگیری كرد

لینك وبسایت: فناوران كشور با تولید محصولی دانش بنیان در حوزه كشاورزی از خروج 80 میلیون دلار ارز جلوگیری كردند. كودهای فسفاته ایران ساخت محصولی است كه جایگزین نمونه های خارجی شده است.به گزارش لینک وبسایت به نقل از معاونت علمی و فناوری، تولید و تامین محصولات سالم راهی برای ارتقای سلامت جامعه است. بی گمان نیروی انسانی خلاق و نوآور در این زنجیره نقشی بر جسته دارد. یکی از شرکت های دانش بنیان با تاکید بر همین دارایی خود موفق به تولید ۴۶ محصول در حوزه های زیست فناوری، کشاورزی، دامی و پروبیوتیک های انسانی شده است.
همایون مرادی مدیر عامل شرکت دانش بنیان فناوری زیستی طبیعت گرا اظهار داشت: فرآورده های بیولوژیک گوناگون سازگار با محیط زیست و سلامت انسان باتوجه به فناوری های روز دنیا در این شرکت تولید می شود.
مرادی افزود: تولید یکی از محصولات دانش بنیان این شرکت به ریشه کن کردن مالاریا در کشور کمک کرد. «لارو کش مالاریا» نام این محصول است که در سازمان بهداشت جهانی نیز ثبت شده است. قبل از تولید این محصول برای از بین بردن این لاروها از سم استفاده می شد که اثرات زیان بار خودرا به دنبال داشت. اما تولید این محصول با دانشی کاملا بومی کمک بسیاری در این حوزه بود.
وی در ادامه به محصول دانش بنیان دیگر در بخش کشاورزی اشاره نمود و اضافه کرد: این محصول برای از بین بردن بیماری های پروانه ای و آفات کشاورزی کاربرد دارد و ۷۰ درصد بیماری ها را شامل می شود که جایگزینی مناسب برای سم است. از مزیت آن می توان ارزان تر و تاثیرگذاری بیشتر را نام برد. همین طور قدرت تولید ۴ میلیون لیتر آفت کش پروانه ای را داریم که برای رفع نیاز کشور کافی است.
مرادی همین طور اظهار داشت: در حوزه کودهای فسفاته نیز با تولید محصولی «ایران ساخت» از خروج ۸۰ میلیون دلار ارز جلوگیری کردیم. در گذشته حدود ۴۰۰ هزار تن کود فسفاته وارد کشور می شد اما با تولید این محصول این روند کاهشی شد.
به گفته وی، این شرکت دانش بنیان با تولید پروبیوتیک های گیاهی به رشد گیاه و جلوگیری از بیماری های ریشه کمک کرده است. همین طور با تولید پروبیوتیک های حیوانی نیز از مصرف آنتی بیوتیک های دامی جلوگیری شد. با تزریق این آنتی بیوتیک ها به مرغ و خوردن آن توسط انسان موجب ضعف سیستم ایمنی می شود.


منبع:

1399/02/20
21:23:46
5.0 / 5
2048
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
Link website