با سرپرستی یك ایرانی انجام شد؛

آزمایش موفق یك داروی ایدز برای درمان كرونا

آزمایش موفق یك داروی ایدز برای درمان كرونا

به گزارش لینك وبسایت نتایج آزمایش داروی ایدز برای درمان ویروس كووید۱۹ موفقیت آمیز بوده است. این دارو در شركتی به رهبری یك ایرانی آزمایش شده است.به گزارش لینک وبسایت به نقل از کلینیکال ترایالز آرنا، نتایج آزمایش کوچک یک داروی پادتن مونوکلونال انسانی به نام leronlimab برای مقابله با ویروس کرونا موفقیت آمیز بوده است.
این دارو در شرکتی به نام CytoDyn به مدیریت ارشد اجرایی نادر حسن پور تولید شده است. حسن پور در اینباره می گوید: نتایج آزمایش بسیار جالب است.
این دارو در اصل برای درمان اچ آی وی توسعه یافته است.
دلیل اصلی آزمایش این دارو برای درمان کووید ۱۹، قابلیت leronlimab برای کند کردن طوفان سیتوکین است. طوفان سیتوکین زمانی اتفاق می افتد که کووید ۱۹ سبب می شود سیستم ایمنی بدن انسان درست عمل نکند.
آزمایش این دارو برای درمان کووید ۱۹ با حضور ۱۰ بیمار در «مرکز درمانی مونت فیوره» واقع در کالج پزشکی آلبرت انیشتین در نیویورک انجام شد.
شرکت IncellDX نمونه های خون ۱۰ شرکت کننده در آزمایش اولیه دارو را بررسی نموده است.
طبق اطلاعات موجود از آزمایش اولیه، leronlimab بار ویروس را کم کرده و سیستم ایمنی بیماران کووید ۱۹ را احیا کرده است.
بروس پترسون مدیر ارشد شرکت IncellDX می گوید: احیای سیستم ایمنی و کاهش بار ویروسی در این بیماران در نتیجه مصرف دارو خارق العاده است. بنابراین امیدواریم آزمایش های leronlimab ادامه یابد.
در حال حاضر CytoDyn برای دو آزمایش دیگر این دارو شرکت کننده استخدام می کند. یکی از این آزمایش ها مرحله دوم مطالعه تصادفی عفونت های متوسط کووید ۱۹ در آمریکا است.
آزمایش دوم مرحله IIb/III تست تصادفی بیمارانی با عفونت شدید کووید ۱۹ است که در بیمارستان بستری شده اند.
شرکت کنندگان به مدت ۲ هفته leronlimab دریافت می کنند. سپس میزان مرگ و میر بعد از ۲۸ روز بررسی می شود. هدف دوم این آزمایش میزان مرگ و میر در ۱۴ روز است.


منبع:

1399/02/10
23:39:43
5.0 / 5
2063
تگهای خبر: سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website