اهدای تجهیزات بیمارستانی از طرف بازار، دیوار و بلد برای معاینه موارد مشكوك به كرونا

اهدای تجهیزات بیمارستانی از طرف بازار، دیوار و بلد برای معاینه موارد مشكوك به كرونا

لینك وبسایت: گروه توسعه فناوری اطلاعات هزاردستان جهت بهبود خدمات به بیماران مبتلا به كرونا هزینه خرید چند دستگاه ویدئو لارنگ اسكوپ برای بیمارستان ها را تامین می كند. از این دستگاه برای معاینه دقیق مسیرهای تنفسی، حلق، نای و حنجره استفاده می شود و دقت و سرعت عملیات لوله گذاری نای را بیشتر می كند.دو ماه از اعلام انتشار ویروس کرونا در ایران می گذرد. تا حالا هزاران نفر جان خودرا در اثر مبتلاشدن به ویروس جان خودرا از دست داده اند. در روزهایی که ویروس ۱۹ یا همان کرونا همه دنیا را درگیر خود کرده، گروه توسعه ی فناوری اطلاعات هزاردستان (مالک محصولات بازار، دیوار و بلد) در امتداد ایفای مسئولیت های اجتماعی خود اقداماتی برای مبارزه با گسترش ویروس کرونا صورت داده است.
تازه ترین اقدام این گروه تامین هزینه خرید دو دستگاه ویدئو لارنگوسکوپ برای بیمارستان امام خمینی است و بگفته سخنگوی این هلدینگ، تامین هزینه خرید این دستگاه ها برای بیمارستان امیراعلم تهران و چند بیمارستان در شهرهای کوچک تر نیز در هفته های آینده صورت خواهد گرفت.
علاوه بر این، از هنگام شیوع ویروس کرونا در ایران، هر یک از محصولات بازار، دیوار و بلد نیز بسته به حوزه فعالیت خود، گام هایی در برای کمک به بهبود وضعیت بهداشتی، اجتماعی یا اقتصادی برای روزهای بیماری و قرنطینه برداشته اند.
بازار:
دوبله اختصاصی ویدیو سازمان بهداشت جهانی: یکی از اولین اقدامات بازار برای ارائه آموزش های لازم مقابله با ویروس کرونا، دوبله و انتشار ویدیوهای آموزشی سازمان بهداشت جهان درباره این ویروس بود. ویدیوهای آموزشی انتشار یافته در ده روز نخست، سه میلیون و ۵۰۰ هزار دقیقه روی بازار تماشا شدند.
اطلاع رسانی مستمر درباره ی مقابله با کرونا در صفحه اصلی بازار: بازار برای آگاهی بخشی به کاربران در صفحه اصلی خود به اطلاع رسانی درباره کرونا پرداخت و با ارائه اطلاعات مورد نیاز درباره کووید-19 کوشش کرد تا سهمی در آموزش و فرهنگ سازی مقابله با ویروس برای میلیون ها کاربر داشته باشد.
تشویق به ماندن در خانه: بازار برای روزهای قرنطینه به معرفی برنامه های کاربردی و سرگرمی پرداخت که در صفحات اختصاصی روی اپلیکیشن در دسترس کاربران قرار گرفت. صفحه «همه در مقابل کرونا» شامل برنامه های مورد نیاز پزشکی، «پویش سراسری از خانه بخریم» شامل برنامه های خرید آنلاین، «عید دیدنی از خانه» دربردارنده مجموعه پیام رسان های تماس تصویری و صوتی آنلاین، «در خانه ورزش کنید» دربردارنده همه برنامه های ورزشی، «یادگیری در خانه» شامل برنامه های آموزشی، «همه کارها از خانه» و «از خانه کار کنید» می شد.
دیوار:
جلوگیری از شکل گیری بازار سیاه تجهیزات بهداشتی در دیوار: از ابتدای انتشار ویروس کرونا، سایت دیوار برای پیش گیری از فعالیت احتکارگران تمام آگهی های ماسک طبی، ژل ضدعفونی و محلول های الکلی را حذف و از انتشار آن خودداری کرد.
حذف آگهی های گردشگری: سایت دیوار در قدم بعدی برای تشویق شهروندان به خانه نشینی و حفظ فاصله اجتماعی، از انتشار آگهی اقامتگاهای بوم گردی، هتل، مراکز توریستی خودداری کرد.
تمدید رایگان یک ماهه حساب های کاربری: در روزهایی که کرونا مانع کسب و کار افراد در بازار شده بود، سایت دیوار به تمدید رایگان حساب های کاربری بنگاه های املاک و خودرو پرداخت تا به سهم خود از ضرر بیشتر به فعالان این بنگاه های اقتصادی جلوگیری کند.
پنل فروشگاهی رایگان: ایجاد مقدمات پنل فروشگاهی رایگان یکی دیگر از اقدامات این مجموعه برای محافظت از کسب و کارها در مقابل بحران های اقتصادی ناشی از کرونا بوده است. در شرایطی که به سبب گسترش ویروس کرونا بازار و فروشگاه ها هنوز کاملا باز نشده اند، کسبه و مغازه داران در سطح شهر با بهره گیری از این برنامه می توانند یک شعبه آنلاین هم از فروشگاه خود در دیوار ایجاد و در ماه ده کالا را به صورت رایگان در آن ارائه نمایند. این برنامه ابتدای خرداد ماه منتشر خواهد شد و قدمی برای جلوگیری از رکود اقتصادی تحت تاثیر این ویروس خواهد بود.
مسیریاب بلد
میانبر نمایش بیمارستان ها و مراکز درمانی کرونا: در روزهایی که سلامتی افراد تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفته بود «بلد» برای تسهیل دسترسی افراد به مراکز و بیمارستان های ارجاعی کرونا فیچر جدیدی طراحی و به نقشه خود کرد. این مجموعه با طراحی یک میانبر در نقشه، امکان مسیریابی به این مراکز را آسان تر کرد تا کاربران بدون معطلی و تنها با یک دفعه لمس صفحه، نزدیک ترین مرکز پذیرش کننده کرونا به خودرا پیدا کنند.
میانبر نمایش مراکز اهدای خون: هم زمان با بیان کمبود خون از طرف سازمان انتقال خون کشور، «بلد» میانبری برای پیدا کردن نزدیک ترین مرکز خون طراحی کرد تا به اندازه ظرفیت خود سهمی برای جبران کم خونی ناشی از گسترش ویروس کووید ۱۹ داشته باشد.
نمایش لایه نقاط پرتردد: همین طور در ایام قرنطینه برنامه «بلد» با بررسی الگوهای حرکتی افراد، «لایه مناطق پرتردد» را به نقشه خود اضافه در ایام پیک بیماری منتشر نمود که نمایش دهنده مراکز پر رفت وآمد شهرها بود. با اضافه شدن این لایه جدید بر روی نقشه افراد می توانستند در صورتیکه مجبور به ترک خانه هستند، مراکز کم تردد مانند داروخانه ها یا بیمارستان های خلوت را پیدا کرده و از مسیرها و مراکز جایگزین استفاده کنند.
انتشار گزارش کاهش مسیریابی ها به مکان های عمومی: «بلد» با هدف تحلیل و بازنگری دستگاه های دولتی، سازمان های بهداشتی و کسب و کارهای مرتبط، گزارشی درباره کاهش مسیریابی به مکان های عمومی در ایام قرنطینه منتشر نمود. این گزارش که نمایش دهنده وضعیت مسیریابی به مکان های عمومی مانند سینماها، بانک ها، رستوران و... بود با هدف آگاهی بخشی درباب تاثیر اقدامات پیشگیرانه در مقابل ویروس کرونا منتشر شد.
میانبر سوپرمارکت ها: از آنجایی که مکان های عمومی شلوغ مانند فروشگاه های زنجیره ای احتمال مبتلاشدن به ویروس کرونا را می افزایند، مسیریاب بلد برای تشویق افراد به خرید از سوپرمارکت های محلی، میانبری برای مسیریابی به سوپرمارکت ها طراحی کرد. در این کمپین همین طور کاربران «بلد» برای کمک به کسب و کارهای خرد تشویق به ثبت اطلاعات نزدیک ترین سوپرمارکت ها و بقالی های اطراف خود شدند تا سهمی در افزایش مشتریان فروشگاه های محلی داشته باشند.
تجهیز بیمارستان ها به دستگاه ویدئو لارنگ اسکوب
هفته گذشته گروه توسعه فناوری اطلاعات هزار دستان برای افزایش خدمات مناسب به بیماران مبتلا به کرونا با هزینه ۹۳ میلیون تومانی دو دستگاه ویدئو لارنگ اسکوپ را برای اهدا به بیمارستان امام خمینی تامین کرد. از این دستگاه برای معاینه دقیق مسیرهای تنفسی، حلق، نای و حنجره استفاده می شود و دقت و سرعت عملیات لوله گذاری نای را بیشتر می کند. البته این هلدینگ در نظر دارد در گام بعدی تا آخر هفته دوم اردیبهشت همین دستگاه را برای بیمارستان امیراعلم تهران هم تامین کند. هولینگ هزاردستان در نظر دارد که برای مبارزه با گسترش کرونا چند بیمارستان شهرهای کوچک تر را به این دستگاه مجهز کند.
۲۱۲۱


منبع:

1399/02/09
23:52:43
5.0 / 5
2151
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website