ادعای جدید محققان؛

ابهام در تأثیر رمدسیویر بر درمان كووید ۱۹

ابهام در تأثیر رمدسیویر بر درمان كووید ۱۹

به گزارش لینك وبسایت نتیجه آزمایش داروی رمدسیویر به صورت تصادفی در وبسایت سازمان جهانی بهداشت انتشار یافته و از آن حكایت می كند كه این دارو در درمان كووید ۱۹ تاثیری ندارد.به گزارش لینک وبسایت به نقل از گاردین، «رمدسیویر » دارویی که تصور می شد بهترین درمان احتمالی برای کووید۱۹ باشد، در اولین آزمایش بالینی کامل خود شکست خورده و هیچ تاثیری در درمان بیماری نداشته است.
در حال حاضر ذخایر این دارو در سرتاسر جهان کاهش یافته چونکه تصور می شد به درمان ویروس کرونا کمک می نماید.
در یک آزمایش با حضور ۲۳۷ شرکت کننده، رمدسیویر بررسی گردید. بعضی از شرکت کنندگان این دارو را دریافت و برخی دیگر آنرا دریافت نکردند و نتیجه پژوهش نشان داد این دارو کارآمد نیست. همینطور آزمایش مذکور به علت عوارض جانبی در مراحل اولیه متوقف گردید.
اخبار مربوط به شکست این دارو در مخزن اطلاعاتی آزمایش های کلینیکی وبسایت سازمان جهانی بهداشت انتشار یافته بود، اما بعدا حذف شد. سخنگوی این سازمان اعلام نمود گزارش مذکور تصادفی و زودتر از حد معمول انتشار یافته است.
او در اینباره اظهار داشت: مولفان تحقیق یک سند اولیه در اختیار سازمان جهانی بهداشت قرار دادند که به صورت تصادفی در وبسایت منتشر گردید اما به محض رصد اشتباه، این گزارش حذف شد. الان محققان دیگر مشغول بررسی این تحقیق هستند و ما هم منتظر نسخه نهایی هستیم.
هرچند هیاهوی زیادی درباره چشم انداز رمدسیویر برای درمان کووید ۱۹به وجود آمد، اما این نتایج احیانا سبب می شود پزشکان درباره آن تجدید نظر کنند.
با این وجود شرکت تولید کننده، ادعا می کند هنوز هم نشانه هایی از مفید بودن این دارو برای درمان نوع ملایم تر این ویروس وجود دارد.
در آزمایش مذکور، ۱۵۸ بیمار به صورت تصادفی رمدسیویر و ۷۹ بیمار دیگر مراقبت های استاندارد دریافت نمودند. مدت زمان بهبود میان دو گروه تفاوتی نداشت. کمتر از ۱۴ درصد افرادی که این دارو را دریافت نمودند، فوت شدند. در مقابل ۱۳ درصد افرادی که از این دارو استفاده نکردند هم فوت شدند.
در گزارش سازمان جهانی بهداشت آمده است: پژوهش روی بیماران بستری شده با علایم شدید مبتلا شدن به کووید ۱۹، زودتر از موعد متوقف گردید. این دارو هیچ مزیت کلینیکی یا ویروس شناختی نداشت.
این درحالی است که حدود یک هفته قبل محققان در شیکاگو اعلام نموده بودند نتیجه آزمایش رمدسیویر روی ۱۲۵ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ نوید بخش بوده است.
شرکت «گیلید ساینس» این دارو را در حقیقت برای مقابله با ابولا ساخته بوده است.

1399/02/06
14:15:48
5.0 / 5
2445
تگهای خبر: وب , وبسایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website