پردازشگر كامپیوتر تان را به ابزار تحقیق در مورد كرونا تبدیل كنید

پردازشگر كامپیوتر تان را به ابزار تحقیق در مورد كرونا تبدیل كنید

به گزارش لینك وبسایت اخیرا یك طرح تحقیقاتی علمی به اجرا درآمده تا مالكان كامپیوتر های شخصی بتوانند پردازشگرهای كامپیوتر های خویش را به ابزاری برای تحقیق در مورد پروتئین های تشكیل دهنده كرونا مبدل كنند.به گزارش لینك وبسایت به نقل از نیواطلس، طرح مورد اشاره Folding@home نام دارد و در چارچوب آن از مردم سراسر جهان خواسته شده تا در صورت تمایل یك برنامه را بارگذاری كرده و بر روی كامپیوتر های شخصی خود نصب كنند تا از بخشی از توان پردازشگر كامپیوتر هر فرد برای تحقیقات علمی در مورد كرونا استفاده گردد.
البته كوشش برای مقابله با ویروس كرونا و شناسایی پروتئین های آن تنها بخشی از این تحقیق علمی است. انتظار می رود با مشاركت تعداد زیادی از كاربران در این پژوهش علمی، شبیه سازی سه بعدی دقیق فرآیند شكل گیری پروتئین های ویروس كرونا ممكن شود. با این كار درك نحوه اتصال اتم های هر پروتئین به یكدیگر هم مشخص می شود و اطلاعات ارزشمندی در مورد ماهیت ویروس موذی كرونا كه هزاران نفر را به كام مرگ كشانده، جمع آوری می شود.
اما آنچه كه در جریان این مطالعه پیش از هر چیز مدنظر است، كشف فرایندی است كه طی آن پروتئین های ویروس كرونا به رفتار مخرب روی می آورند و به صورت غیرطبیعی با هدف مختل كردن فعالیتهای بدن به بخش های مختلف آن حمله ور می شوند.
اطلاعات جمع آوری شده در جریان اجرای این طرح علاوه بر مقابله با ویروس كرونا برای مقابله با بیماری هایی مانند آلزایمر، آنفولانزا، اچ آی وی و غیره هم مورد استفاده قرار می گیرد. در اجرای این طرح در گذشته و حال شركت های فناوری مختلفی مانند ان ویدیا، ای تی آی، سونی، گوگل و اینتل مشاركت داشته اند.
اجرای این طرح بزرگ علمی نخستین بار در سال ۲۰۰۰ با حمایت دانشگاه استنفورد آغاز شد و تاكنون به یافتن روش های درمانی مؤثر برای خیلی از بیماری ها كمك كرده است. برای كسب اطلاعات بیشتر در این حوزه به نشانی foldingathome.org/start-folding رجوع كنید.


منبع:

1399/01/02
15:09:19
5.0 / 5
2689
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Link website