توسعه امنیت سایبری با یك جوان ایرانی

توسعه امنیت سایبری با یك جوان ایرانی

لینك وبسایت: چندی قبل خبری در یك خبرگزاری منتشر گردید. جوانی ایرانی از متخصصین و افراد آگاه در زمینه كرونا برای ساخت دوربین حرارت سنج كه در حال طراحی آن هست كمك خواست. این خبر توجه مارا به این جوان جلب كرد و موجب شد بیشتر درباره آن تحقیق نماییم. آنچه كه در ادامه میخوانید بیوگرافی این جوان فعالیست كه تازه در جاده موفقیت قدم گذاشته است.با شروع كرونا و شیوع آن در جهان كشورهای زیادی به دنبال پیدا كردن راه های درمان و پیش گیری از این بیماری هستند.
ایران نیز از این قاعده مستثنا نبوده و همواره به دنبال نقطه عطفی برای شكست این بیماری است.
برخی از این تحقیقات بمنظور درمان كروناست و برخی نیز بمنظور مدیریت و تشخیص بیماری. یكی از افرادی كه درصدد ساخت تجهیزاتی برای این بحران هست بهزاد قاسمی ست. وی به دنبال ساخت دوربین حرارت سنج ازراه دور است. این دستگاه قابلیت تشخیص افراد بیمار را ازراه دور خواهد داشت.
بهزاد قاسمی متولد مهرماه 1372 در شهر تهران است. قاسمی فعالیت خودرا از سال ۱۳۸۸ در زمینه ی امنیت سایبری آغاز نموده و تا به امروز موفق به كسب افتخارات زیادی شده است. برخی این افتخارات به شرح زیر است:
كارشناس تایید شده امنیت سیستم های اطلاعاتی (CISSP) در حوزه توسعه نرم افزار های رایگان و اپن سورس سفیر سیستم عامل امنیتی پاروت لینوكس در ایران طراحی و توسعه بسته ی نرم افزاری سای بون جهت جلوگیری از سرقت رمز ارز ها موسس گروه علمی پژوهشی آوركلاك با هدف تولید ابزارهای نرم افزاری و سخت افزاری در امتداد افزایش امنیت سایبری كاربران و مدیران سیستم برگزار كننده نخستین وركشاپ پاروت لینوكس در ایران

علاوه بر پروژه ساخت دوربین، ساخت بسته نرم افزاری امنیتی برای جلوگیری از سرقت رمز ارزها برآمد از دیگر اقدامات در دست اجرا است.
جوانان ایرانی بارها ثابت كردند كه در عرصه های زیادی موفق هستند و تحریم ها و سایر محدودیت ها نمیتواند سدی بر پیشرفت آنها باشد
2121


منبع:

1398/12/24
15:02:55
5.0 / 5
2888
تگهای خبر: ابزار , دوربین , سایبر , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website