راه اندازی بزرگترین مزرعه بادی جهان در سواحل انگلیس

راه اندازی بزرگترین مزرعه بادی جهان در سواحل انگلیس

به گزارش لینك وبسایت انگلیس از سواحل خود به صورت گسترده جهت راه اندازی مزرعه های بادی بهره برده و این دفعه می خواهد بزرگترین مزرعه بادی جهان را در آب های ساحلی خود راه اندازی كند.به گزارش لینك وبسایت به نقل از نیواطلس، وزش باد مناسب در بعضی سواحل انگلیس سبب شده تا این كشور سرمایه گذاری گسترده ای را جهت راه اندازی مزرعه های بادی و تبدیل انرژی باد به برق انجام دهد.
روند راه اندازی مزارع بادی در جهان در نزدیكی سواحل روز به روز در حال گسترش است. در سال ۲۰۰۸ بزرگترین مزرعه بادی ساحلی جهان در انگلیس قرار داشت كه ظرفیت آن با ۱۴۰ توربین بادی برابر با ۵۰۰ مگاوات ساعت بود. انگلیس در سال ۲۰۱۳ هم مزرعه بادی ساحلی دیگری را با ۱۷۵ توربین بادی و با ظرفیت ۶۳۰ مگاوات ساعت تأسیس كرد. این كشور در سال ۲۰۱۸ هم مزرعه بادی دیگری را در سواحل خود با ۱۸۹ توربین و ظرفیت ۶۵۹ مگاوات ساعت راه اندازی نمود.
اما مزرعه بادی جدید كه داگر بانك نام دارد و در ساحل یك منطقه روستایی به نام اولروم تأسیس می شود ظرفیتی برابر با ۳.۶ گیگاوات ساعت خواهد داشت و برترین مزرعه بادی ساحلی جهان خواهد بود. این مزرعه بادی در واقع متشكل از سه مزرعه بادی جداگانه است كه هر یك ۱.۲ گیگاوات ساعت ظرفیت دارند.
در این مزارع بادی از قدرتمندترین توربین های بادی جهان معروف به Haliade-X هم استفاده می شود كه هر یك ۲۶۰ متر ارتفاع داشته و مجهز به سه پره به طول ۱۰۷ متر هستند. از راه این مزرعه بادی جدید برق مورد نیاز ۴.۵ میلیون خانوار در سال تولید می شود كه معادل ۵ درصد از كل نیاز انگلیس به برق است.
عملیات مقدماتی ساخت و ساز این مجموعه شروع شده و مقرر است ۳۲ كیلومتر سیم كشی بدین منظور صورت بگیرد. تكمیل عملیات ساختمانی تا سال ۲۰۲۲ طول می كشد و راه اندازی این مجموعه در سال ۲۰۲۳ انجام می شود.

1398/11/01
17:46:18
5.0 / 5
3720
تگهای خبر: سرمایه گذاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website