ماه نوردهای کوچک ناسا آزمایش شدند

ماه نوردهای کوچک ناسا آزمایش شدند

به گزارش لینک وبسایت، ناسا ماه نوردهای خودران کوچکی را که بزودی به ماه پرواز و به صورت گروهی از سطح ماه نقشه برداری می کنند آزمایش کرد.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا، ماه نوردها بخشی از یک نمایش فناوری به نام «اکتشاف رباتیک توزیع شده خودمختار مشارکتی»(CADRE) هستند که برای نشان دادن این که گروهی از فضاپیماهای رباتیک می توانند بدون کنترل مستقیم انسان با هم کار کنند طراحی شده اند. ناسا ماه نوردهایی به اندازه یک چمدان را برای آزمایش رانندگی در سرتاسر سطح شبیه سازی شده مریخ در لابراتوار پیشرانش جت(JPL) پخش کرد تا سطح ناهمواری را که در ماه تجربه خواهند کرد، تجربه کنند.
به نقل از اسپیس، بر مبنای بیانیه ناسا، مجموعه ای از آزمایش ها که در ماه آگوست سال ۲۰۲۳ با استفاده از دو مدل توسعه در مقیاس کامل انجام شد تایید نمود که ماه نوردهای کوچک CADRE قادر به رانندگی هماهنگ و تنظیم مسیر برای اجتناب از برخورد با موانع هستند.
ماه نوردهایی که به ماه می روند از صفحات خورشیدی نیرو می گیرند و مجهز به دوربین، سنسور و رادارهای نفوذی زمین برای نقشه برداری از سطح ماه به صورت سه بعدی خواهند بود. در خلال آزمایش ماه آگوست ۲۰۲۳، تنها یکی از مدلهای ماه نورد مجهز به پایه صفحات خورشیدی بود. دو مورد دیگر می توانستند سطح باتری یکدیگر را بخوانند تا مشخص کنند که چه زمانی برای شارژ مجدد آرایه های خورشیدی شان احتیاج به استراحت دارند.


مقامات ناسا در اطلاعیه ای در این ماه گفتند که آزمایش های اضافی شامل رانندگی در شب در سطح شبیه سازی شده مریخ در زیر لامپ های بزرگ برای شبیه سازی سایه ها و نور شدیدی که ماه نوردها در طول روز قمری با آنها مواجه می شوند، انجام شد.
بعد از این آزمایش ها، ماه نوردها در ماه نوامبر سال ۲۰۲۳ تحت آزمایش های ارتعاشی و حرارتی قرار گرفتند تا محققان مطمئن شوند که سخت افزار آنها می تواند از سفر به ماه جان سالم به در ببرد. یک ماه نورد به یک «میز تکان دهنده» مخصوص، متصل شد که بشدت در جهات مختلف می لرزد. همینطور در یک محفظه خلاء حرارتی قرار داده شد که شرایط بدون هوای فضا و دمای بسیار گرم و سرد آنرا شبیه سازی می کند.
این تیم همینطور تداخل الکترومغناطیسی و آزمایش سازگاری را در ماه نوامبر سال ۲۰۲۳ در یک محفظه تخصصی طراحی شده برای جذب امواج رادیویی انجام دادند.
به قول ناسا، این امر تایید نمود که زیرسیستم های الکترونیکی ماه نوردها با یکدیگر و یا با سیستم های فرودگر تداخلی نداشتند و به قول ناسا، ماه نورد می تواند از اختلالات الکترومغناطیسی مورد انتظار جان سالم به در ببرد.
منبع:

1403/01/14
09:36:12
5.0 / 5
107
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Link website