ستاری در پاسخ به مهر:

تولید ۳ دستگاه ایكس ری كامیونی

تولید ۳ دستگاه ایكس ری كامیونی

به گزارش لینك وبسایت معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: سه دستگاه ایكس ری كامیونی در داخل تولید شده است كه بزودی به بهره برداری می رسد.به گزارش لینك وبسایت به نقل از مهر، سورنا ستاری، بامداد دوشنبه در حاشیه سومین نشست تخصصی دبیران شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان های سراسر كشور، گفت: همانطور كه در صحبت های قبلی خود هم گفتم در زمینه مبارزه با مواد مخدر احتیاج به تكنولوژی داخلی و بومی داریم.
وی اضافه كرد: هوش مصنوعی و فناوری های نوین می توانند ما را در زمینه مبارزه با مواد مخدر یاری داده و هزینه های جانی و مالی را كاهش دهند.
ستاری در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در خصوص اینكه آیا شركت های دانش بنیان داخلی توان تولید دستگاه های ایكس ری را دارند یا خیر؟ بیان كرد: شركت های دانش بنیان داخلی، توان های بالایی دارند كه ساخت دستگاه ایكس ری تنها یك نمونه از توانایی های آنان است. هم اكنون یكی از شركت های ایرانی سه دستگاه ایكس ری كامیونی تولید كرده است كه بزودی به بهره برداری می رسد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: دو شركت داخلی دیگر نیز تا چند سال آینده مجوز تولید دستگاه ایكس ری ایرانی را می گیرند.
وی اضافه كرد: ما از نظر تكنولوژی ساخت دستگاه های ایكس ری مشكلی نداریم و اتفاقاً اینكه در داخل می توانیم نرم افزار این دستگاه ها را بنویسیم قابلیت خوبی است كه در صورت ضرورت می توانیم هر تغییراتی را بر آن اعمال نماییم.
ستاری تصریح كرد: در حوزه مرزبانی و الكترونیكی شدن حفاظت از مرزها و همین طور تجهیزات اپتیكی توانایی تولید داخلی را داریم اما باید بازار آن برای شركت های ایرانی فراهم گردد و دستگاه های مختلف پای كار تولید این محصولات و پشتیبانی از آنها بیاید.


منبع:

1398/09/25
20:31:01
5.0 / 5
3993
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Link website