رئیس دانشكده ریاضی و علوم كامپیوتر دانشگاه امیركبیر:

دانشگاه می تواند در حوزه هوش مصنوعی الگو باشد

دانشگاه می تواند در حوزه هوش مصنوعی الگو باشد

لینک وبسایت: به گزارش لینک وبسایت، رییس دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: دانشگاه می تواند در حوزه هوش مصنوعی الگو باشد.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا، دکتر داریوش کیانی رییس دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر در نخستین کنفرانس بین المللی هوش مصنوعی و خودرو هوشمند اظهار داشت: دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر این دانشگاه در مسائل هوش مصنوعی پیشتاز بوده است.

رییس دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر اظهار داشت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر، پتانسیل بسیار خوبی در حوزه هوش مصنوعی دارد. امیدواریم با بوجودآوردن رابطه های خوب و دو طرفه میان دانشگاه و صنعت این حوزه مورد توجه بیشتری به قرار بگیرد.

وی ادامه داد: هوش مصنوعی تجلی علم ریاضیات است. حالا با ظهور هوش مصنوعی دانشکده های ریاضی و علوم کامپیوتر مورد توجه دانشجویان قرار گرفته اند. امروزه دانشجویان هوشمندانه رشته علوم کامپیوتر را انتخاب می کنند. دانشجویان هوشمندانه تر از مسئولان به سمت این علم حرکت کرده اند. امیدواریم دستگاه ها و مسئولان نیز هوشمندانه به این مورد ورود پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه طی 10 سال اخیر هوش مصنوعی در دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر مورد توجه قرار گرفته است، اظهار داشت: همین طور 5سال است دانشجویان پزشکی ما علاقمندند رشته دوم خودرا علوم کامپیوتر انتخاب کنند.

وی اظهار داشت: دانشجویان هوشمند جلوتر از مسئولان درحال حرکت هستند.
دکتر مهدی قطعی، دبیر برگزاری این کنفرانس نیز اظهار داشت: در این کنفرانس ۶۳ نفر هیات علمی(۲۹ هیات علمی داخلی و ۳۴ هیات علمی خارجی) حضور یافته اند. از این میزان ۷ نفر از کشور آمریکا و ۱۲ نفر از انگلستان، کانادا و استرالیا (هر کشور چهار عضو هیات علمی) حضور دارند.
وی ادامه داد: ۹۳ مقاله به دبیرخانه ارسال شد که ما برای داوری تخصصی این مقالات از ۱۷۸ داور تخصصی حوزه های مختلف مهندسی برق، صنایع، عمران، مکانیک، علوم و مهندسی کامپیوتر، ریاضیات، آمار و مدیریت دعوت به عمل آوردیم که هر داور بطور متوسط داوری ۳.۳ مقاله را انجام داده است. در نهایت ۳۵ مقاله انگلیسی و ۸ مقاله فارسی در این کنفرانس ارائه خواهد شد.

منبع:

1402/03/05
14:10:11
5.0 / 5
63
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
Link website