رئیس پارك فناوری دانشگاه امیركبیر خبر داد

اجرای طرح ملی کارآفرینی با ۱۵ هزار دانشجو

اجرای طرح ملی کارآفرینی با ۱۵ هزار دانشجو

به گزارش لینک وبسایت، رییس پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: طرح ملی ترویج کارآفرینی با 15 هزار دانشجو راه اندازی شد.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا، دکتر فرهنگ فصیحی در مراسم افتتاح طرح ملی ترویج کارآفرینی در دانشگاه صنعتی که با حضور دکتر محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر قدسی پور رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر امید رضایی فر معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، اظهار داشت: طرح ملی ترویج ماموریتی است که از طرف وزارت علوم به پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر محول شده است.

وی با اعلان اینکه برمبنای فرمایشات مقام معظم رهبری سرمایه گذاری روی کارآفرینی عبادت است و الان بیش از هر زمان دیگری به کارآفرینی نیاز داریم، اظهار داشت: مخاطب طرح ملی ترویج کارآفرینی، دانشجویان سال آخر کارشناسی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی هستند.

دکتر فصیحی با اعلان اینکه با اجرای این طرح، مهارت های نرم مورد نیاز دانشجویان مورد توجه قرار می گیرد، اظهار داشت: این طرح با هدف ایجاد فضای عادلانه آموزشی نیز اجرائی می شود.

رییس پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: در وزارت علوم، سرانه یک میلیون برای هر دانشجو اختصاص داده شده؛ هم اکنون ۱۵ الی ۳۰ هزار دانشجو مخاطب این طرح هستند.

وی با اعلان اینکه ذیل این طرح، مبانی کارآفرینی به دانشجویان آموزش داده می شود، اظهار داشت: نیازشناسی مسائل و حل نیازها هم با سامانه «نان» پیوند خورده است.

بگفته دکتر فصیحی، مقرر است در فاز اول ۱۵ هزار نفر در طرح ملی کارآفرینی آموزش داده شوند؛ در این طرح علاوه بر غربالگری دانشجویان، ۶۰ ساعت آموزش آنلاین درباب کارآفرینی خواهیم داشت.

وی با اعلان اینکه دراین زمینه نیز با بنیاد ملی نخبگان همکاری می نماییم، اظهار داشت: اگر تیمی از نخبگان تشکیل گردد، می توانند با استقرار در پارک های علم و فناوری، هزینه کسب و کارشان توسط بنیاد ملی نخبگان مورد حمایت قرار بگیرد.
پیشتازی دانشگاه امیرکبیر در اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: همیشه این دانشگاه در حوزه اشتغال فارغ التحصیلان پیشتاز بوده است.

دکتر سید حسن قدسی پور، رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این مراسم اظهار داشت: همیشه دانشگاه در زمیه اشتغال زایی و رفع نیازهای فناورانه کشور پیشقدم بوده است.

وی اظهار داشت: از امروز طرح ملی ترویج کارآفرینی راه اندازی شد و ما زین پس تلاش خواهیم کرد که افراد مشغول شوند و بازار خوبی برای اشتغال جوانان فرهیخته و دانشمند خودمان فراهم نماییم.

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اعلان اینکه با شروع به کار این طرح، زمینه برای فارغ التحصیلان فراهم گشته است، تصریح کرد: برای تحقق این امر نهادهای دیگر پای کار هستند و امیدواریم که ثمرات خوبی داشته باشد.
به نقل از روابط عمومی دانشگاه امیرکبیر، دکتر قدسی پور اشاره کرد: حالا نخستین دوره فارغ التحصیلان بواسطه این طرح وارد بازار کار شده اند.
1402/03/02
14:02:28
5.0 / 5
166
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
Link website