تقدیر از رساله ها و پایان نامه های هوش مصنوعی در مسابقات ربوکاپ

تقدیر از رساله ها و پایان نامه های هوش مصنوعی در مسابقات ربوکاپ

لینک وبسایت: به گزارش لینک وبسایت، معاون فناوری و نوآوری واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: رویداد سکوی پرتاب با موضوع شناسایی و تقدیر از رساله ها و پایان نامه های برتر در زمینه رباتیک و هوش مصنوعی انجام خواهد شد.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا، دکتر داود ثمری؛ دبیر هفدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران در حاشیه مراسم شروع به کار این دوره از رقابت ها در جمع خبرنگاران، شناسایی نخبگان رباتیک کشور و جریان سازی علمی و مهارتی در زمینه هوش مصنوعی را از اهداف برگزاری رقابت های ربوکاپ نام برد و اضافه کرد: هم اکنون این رقابت بمنظور ارائه ربات هایی با قابلیت تجاری سازی و حمایت بخش صنعت کشور از توانمندی ها و ظرفیت های موجود، درحال برگزاری است.
وی اظهار داشت: باتوجه به مزایای بهره برداری از ربات ها در زمینه های صنعتی، امیدواریم در جریان برگزاری این رویداد، ربات های تولید شده به بخش صنعتی کشور وارد شوند و به تبع آن، صنعت کشور از مزایای این ربات ها در بهبود عملکرد، بهره برداری کنند.
ثمری بر حضور صنعتگران در این رقابت رباتیکی اصرار کرد و اظهار داشت: این پشتیبانی از نوع ایجاد ارتباط میان صنعتگران با فناوران است تا این رویداد از حالت رقابت، خارج شده و ربات های تولید شده در صنعت کاربردی شوند.
وی برگزاری وبینارهای علمی و کارگاه های آموزشی را از برنامه های جنبی این مسابقات نام برد و افزود: در این کارگاه ها، مشارکت کنندگان با مباحث نوین هوش مصنوعی و رباتیک آشنا خواهند شد.
معاون فناوری واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد، افزود: همین طور در این رقابت، رویداد سکوی پرتاب با موضوع شناسایی و تقدیر از رساله ها و پایان نامه های برتر در زمینه رباتیک و هوش مصنوعی برگزار می شود.
دبیر هفدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران با اشاره به پشتیبانی از تیم های منتخب، اظهار داشت: تیم های برگزیده این مسابقات در صورت تمایل می توانند نسبت به تبدیل تیم خود به یک استارتاپ و شرکت دانش بنیان در واحد علوم و تحقیقات و در مرکز رشد این دانشگاه اقدام نمایند.
وی افزود: همین طور با تشکیل انجمن فناوری رباتیک، افراد برگزیده و منتخب حوزه های هوش مصنوعی و رباتیک، شناسایی می شوند و ضمن راهبری و توان افزایی مستعدان، تیم دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه هوش مصنوعی و رباتیک، تشکیل خواهد شد.
ثمری افزود: در مرکز رشد واحد علوم و تحقیقات، ۱۰ شرکت از ۱۱۵ شرکتی که در این مرکز مشغول به فعالیت هستند، در زمینه رباتیک و هوش مصنوعی هستند، ضمن آنکه ما در سال ۱۴۰۱ مجوز راه اندازی سرای نوآوری سیستم های هوشمند و فناوری های نرم را با رویکرد استقرار تیم های فعال در زمینه های هوش مصنوعی و رباتیک، از سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی گرفتن کرده ایم.1402/02/07
13:09:07
5.0 / 5
256
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
Link website