در گفت وگو با لینك وبسایت اعلام شد

راه اندازی مرکز تخصصی ساخت و بازیافت کاتالیست

راه اندازی مرکز تخصصی ساخت و بازیافت کاتالیست

لینک وبسایت: به گزارش لینک وبسایت، رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی از راه اندازی مرکز تخصصی مشترک ساخت و بازیافت کاتالیست با یکی از شرکت های دانش بنیان فعال در زمینه پتروشیمی آگاهی داد و اظهار داشت: از آنجا که این پژوهشگاه به عنوان مرکز شبکه نانو جهان اسلام است، از ظرفیت کشورهای اسلامی نیز در زمینه مواد و نانو فناوری در رابطه با صنایع پتروشیمی بهره می گیریم.


دکتر حمید امیدوار در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به انعقاد تفاهم نامه ای با یکی از شرکت های دانش بنیان فعال در زمینه پتروشیمی، اضافه کرد: این همکاری در امتداد ایجاد شرکت های دانش بنیان در مجموعه پژوهشگاه مواد و انرژی بوده است.
وی افزود: باتوجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری ما درصدد هستیم تا تعداد شرکت های دانش بنیان مستقر در این پژوهشگاه را به عدد ۹۰ برسانیم و بر این اساس ۳۰ درصد از این ظرفیت را به حوزه پتروشیمی کارون اختصاص خواهیم داد.
امیدوار، زمینه دیگر همکاری این پژوهشگاه با این شرکت بزرگ پتروشیمی را در زمینه تحقیق و توسعه و ایجاد پایلوت های محصول محور نام برد و تصریح کرد: این محصولات، محصولاتی با کاربرد در زمینه پتروشیمی هستند، ضمن آنکه برمبنای تفاهم نامه منعقدشده، یک مرکز تخصصی ساخت و بازیافت کاتالیست راه اندازی خواهد شد. این مرکز بطور مشترک میان پژوهشگاه مواد و این شرکت دانش بنیان در پژوهشگاه ایجاد خواهد شد.
به گفته ی ایشان، مرکز تخصصی ساخت و بازیافت کاتالیست در پارک علم و فناوری پژوهشگاه مواد و انرژی راه اندازی می شود تا نیازهای کاتالیست های عمده کشور بوسیله این مرکز مرتفع شود.
امیدوار اشاره کرد: باتوجه به تمرکز پژوهشگاه در حوزه قطعات سرامیکی، تلاش داریم تا نیازهای صنایع در زمینه سرامیک را در قالب این مرکز مشترک مرتفع نماییم.
رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی افزود: علاوه بر آن از آنجا که این پژوهشگاه به عنوان مرکز شبکه نانو جهان اسلام است، از ظرفیت کشورهای اسلامی نیز در زمینه مواد و نانو فناوری در رابطه با صنایع پتروشیمی بهره می گیریم.
وی افزود: بر طبق این تفاهم نامه از شروع سال ۱۴۰۲ در قالب یک قرارداد دو جانبه، مبادرت به ساخت مرکز تخصصی ساخت و بازیافت کاتالیست خواهد شد.
به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا، بر طبق این تفاهم نامه همکاری که میان پژوهشگاه مواد و انرژی و شرکت پتروشیمی کارون منعقد گردید، همکاریهای پژوهشی، فناورانه و صنعتی و اجرای پروژه های تحقیقاتی و کاربردی مورد نیاز طرفین و انجام امور مشاوره یا اعمال نظارت بر طرح های در دست کار طرفین مورد توجه قرار گرفت.
استفاده از امکانات تحقیقاتی، آزمایشگاهی، کارگاهی و کتابخانه، برگزاری همایش های علمی و تحقیقاتی مشترک در سطح ملی و بین المللی، همکاری در به دست آوردن سهم بیش از بازارهای جدید، بازاریابی و فروش محصولات دانش بنیان و انجام مطالعات و پروژه های کلان پژوهشی و صنعتی در سطح ملی و بین المللی از زمینه های همکاری طرفین بشمار می رود.
پایش، عارضه یابی، نظارت، بازرسی و مشاوره در حوزه مدیریت مصرف انرژی و ارائه نقشه راه، مشارکت علمی در ایجاد مرکز تخصصی "ساخت و بازیافت کاتالیست و بررسی عملکرد" با محوریت پژوهشگاه مواد و انرژی و همکاری علمی و پژوهشی در حوزه بازیافت فلزات گرانقیمت از دیگر زمینه های همکاری پژوهشگاه مواد و انرژی و این شرکت دانش بنیان فعال در زمینه پتروشیمی است.
پژوهشگاه مواد و انرژی متعهد شد تا نسبت به همکاری در ساخت قطعات و پوشش های سرامیکی پیشرفته اقدام نماید.
برمبنای محورهای این تفاهم نامه، پژوهشگاه مواد و انرژی همچنین، موضوعات پروژه های دکتری و کارشناسی ارشد که با زمینه کاری این شرکت دانش بنیان حوزه پتروشیمی تناسب داشته باشند را جهت حمایت و یا همکاری مشترک به شرکت معرفی کرده و در صورت توافق، پروژه ها بصورت مشترک اجرائی خواهند شد.
هر یک از طرفین متعهد شدند تا اطلاعات و اسناد ارائه شده به طرف مقابل در رابطه با این تفاهم نامه و قراردادهای کاری مجزایی را که متعاقبا در رابطه با تفاهم نامه فیمابین عقد خواهد شد، محرمانه تلقی کرده و بدون مجوز طرف مقابل در اختیار شخص دیگری قرار ندهند.1402/01/01
14:43:29
5.0 / 5
208
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Link website