مسابقات هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

مسابقات هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

لینک وبسایت: لینک وبسایت: هفتمین دوره مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر  در اردیبهشت 1402 انجام خواهد شد.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا، دکتر احمد نیک آبادی، دبیر مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر اظهار داشت: پس از یک دهه برگزاری موفق مسابقات هوش مصنوعی، دانشگاه صنعتی امیرکبیر هفتمین دوره مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر در اردیبهشت ۱۴۰۲ را برگزار می نماید.
وی ادامه داد: هدف این مسابقات طرح مسائل و چالش های صنعتی کشور در زمینه هوش مصنوعی در قالب مسابقه و ایجاد زمینه های لازم جهت استفاده از توان پژوهشگران در حل این مسائل است.
نیک آبادی اشاره کرد: در این دوره از مسابقات پنج چالش مختلف مطرح گردیده است که تیم ها در حل آنها با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.
وی با اشاره به چالش های این مسابقه اظهار داشت: چالش های این مسابقه «پیش بینی شاخص کل بازار بورس و مدیریت سبد سهام در بخش پیش بینی بازار سهام»، « تشخیص مقصود اصلی کاربر در جملات طولانی و پیچیده، چالش جستجوی کلمات کلیدی در مکالمات مرکز تماس همراه اول و چالش تشخیص عملیات مشکوک بانکی» هستند.
وی اشاره کرد: شیوه کلی برگزاری مسابقات همانند دوره های قبلی به این صورت است که در مرحله اول، تیم های متقاضی در سایت مسابقه ثبت نام می کنند و پس از تأیید اولیه، اطلاعات مسابقه در اختیار آنها قرار داده می شود.
وی افزود: در ادامه، برنامه های ارائه شده توسط شرکت کنندگان در یک یا چند مرحله ارزیابی شده و امتیاز عددی هر تیم محاسبه می گردد. نهایتا، در رویداد پایانی مسابقات ارزیابی کیفی طرح های ارائه شده توسط کمیته داوران هر مسابقه انجام شده و امتیاز نهایی و رتبه بندی تیم ها اعلام خواهد شد.
وی اشاره کرد: در این دوره از مسابقات دویست میلیون تومان جوایز نقدی برای برگزیدگان چالش های مختلف از طرف حامیان مسابقات در نظر گرفته شده است.
وی با اعلان اینکه مسابقات از شروع بهمن ۱۴۰۱ شروع شده است، اظهار داشت: چالش پیش بینی بازار سهام اکنون در حال اجراست و امکان شرکت در مسابقه در هر هفته تا پایان فروردین ۱۴۰۲ برای تیم ها وجود دارد.
به گفته ی ایشان، مهلت ثبت نام اولیه در سایر چالش ها، ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ خواهد بود. رویداد پایانی این مسابقات در ایام نوزدهم و بیستم اردیبهشت ۱۴۰۲ در محل دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود.
وی اشاره کرد: امکان شرکت در مسابقات برای کلیه افراد، شامل دانش آموزان و دانشجویان مقاطع مختلف که دانش لازم را داشته باشند، برقرار است و محدودیتی در این خصوص وجود ندارد.
به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، وی با اعلان اینکه همین طور در چالش های مختلف جلسات توجیهی و دوره های آموزشی برای مساعدت با راه اندازی تیم ها برگزار می گردد و امکان شرکت آنلاین تیم ها در مسابقات وجود دارد، اظهار داشت: کمیته اجرائی مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر به موازات برگزاری مسابقات مجموعه ای از سخنرانی ها و کارگاه های آموزشی در حوزه هوش مصنوعی را نیز در طول سال برگزار می نماید.
منبع:

1401/12/22
12:27:12
5.0 / 5
214
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , شركت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
Link website