دهقانی در بازدید از نمایشگاه توانمندی های فناوری بانوان ایرانی:

بانوان فناور تسهیلات ۵۰۰۰ میلیون ریالی دریافت می کنند

بانوان فناور تسهیلات ۵۰۰۰ میلیون ریالی دریافت می کنند

به گزارش لینک وبسایت، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری در نمایشگاه توانمندی های فناوری و نوآوری بانوان ایرانی با بیان اینکه بانوان فناور تسهیلات ۵۰۰۰ میلیون ریالی دریافت می کنند، اظهار داشت: این آمادگی را داریم که اگر این مبلغ در راه توسعه و فناوری کشور قرار گیرد، آنرا به صورت بلاعوض به این افراد تقدیم نماییم.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا، روح الله دهقانی در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی های فناوری و نوآوری بانوان ایرانی، اظهار نمود: این ها افرادی هستند که توان و استعداد دارند و می توانند در هر کشوری حضور داشته باشند، ولی ایستاده اند و به کشورشان خدمت می کنند.
وی افزود: نمایشگاه توانمندی های فناوری و نوآوری بانوان ایرانی واقعا نمایشگاه جذابی است، مخصوصاً از این جهت که متمرکز بر شرکت هایی است که بانوان آنرا تاسیس کرده اند و این مورد برای ما شیرینی خاصی دارد. کاش زمان کمی بیشتر بود و اگر خبر برگزاری این رویداد زودتر از پایانش توسط رسانه ها برسد، دعوت می کنم تشریف بیاورند و از نزدیک دستاوردها را مشاهده کنند.
رئیس بنیاد ملی نخبگان ضمن اشاره به بانوانی که تحصیل و کار می کنند، افزود: آنها در حوزه نوآوری اثرگذار هستند، محصولاتی را تولید کرده اند که بعضی از این محصولات همگام با دانش روز دنیا است. افتخار و حس خوبی داریم که بتوانیم به این حوزه کمک نماییم.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری افزود: همه محصولات جالب هستند، ولی شخصاً به حوزه ماشین آلات کشاورزی علاقه دارم. کشور ما به اقتصاد دانش بنیان حوزه کشاورزی کمتر توجه کرده است. کشاورزی یکی از مهم ترین نیازها و همینطور جدید ترین سرمایه های صنایع کشور است، ولی متاسفانه نفوذ فناوری در آن خیلی کم بوده است.
دهقانی فیروزآبادی در پاسخ به این که کدام محصول غرفه های دانش بنیان برای شما حیرت انگیز بود، اظهار داشت: ما که در این زیست بوم حضور داریم، از چیزی تعجب نمی نماییم. چیزی که برای من حیرت انگیز و بیشتر خوشحال کننده است، این هست که این افراد و گروه هایی که خانم هستند و کارهای درون خانه را هم بر عهده دارند و امکان دارد درگیر مسایل دیگری هم باشند، اینقدر محکم ایستاده اند و کار را انجام می دهند.
وی افزود: مهم ترین چیزی که تعجب بینندگان این جمع را برمی انگیزد، همت و غیرت این افراد است.
دهقانی فیروزآبادی تصریح کرد: معاونت علمی ریاست جمهوری تسهیلاتی دارد که در اختیار شرکت ها برای توسعه قرار می دهد. برای فعالان نوآوری و فناوری که در این نمایشگاه حضور دارند، از محل تسهیلاتی که با همکاری موسسه قرض الحسنه مالی و اعتباری مهر در نظر گرفتیم، ۶۷ وام قرض الحسنه ۵۰۰۰ میلیون ریالی با بازپرداخت دو ساله در نظر گرفته ایم.
وی خاطرنشان کرد: این آمادگی را داریم که اگر این مبلغ در راه توسعه و فناوری کشور قرار گیرد، آنرا به صورت بلاعوض به این افراد تقدیم نماییم.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، نمایشگاه توانمندی های فناوری و نوآوری بانوان ایرانی در حوزه های مختلفی همچون برق و الکترونیک، تجهیزات پزشکی، فناوری و تکنولوژی، مراکز نوآوری شتاب دهی و مشاغل خانگی را به معرض نمایش گذاشته است. تعداد خیلی از بانوان راه یافته به این نمایشگاه در حیطه اقتصادی و کارآفرینی فعالیت دارند و دستاوردهای آنها در تمامی حوزه ها به معرض نمایش گذاشته شده است و رجوع کنندگان می توانند در سه بخش از این محصولات بازدید نمایند.
مهمانان ۴۰ کشور دنیا همچون سریلانکا، استرالیا، ژاپن، چین، تایلند، پاکستان، کامرون و صربستان و... که بعنوان شرکت کنندگان در اولین کنگره بین المللی بانوان اثرگذار در ایران حضور دارند هم از این نمایشگاه بازدید کرده اند و در بین مدعوین خارجی، نمایندگان مجلس، رؤسای دانشگاه ها و رؤسای انجمن های ۲۸ کشور هم حضور دارند.
منبع:

1401/11/03
08:19:28
5.0 / 5
251
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
Link website