با امضای تفاهم نامه ای محقق شد

تامین نیازهای صنعت فولاد کشور بوسیله دانش بنیان ها

تامین نیازهای صنعت فولاد کشور بوسیله دانش بنیان ها

لینک وبسایت: با هدف رفع نیازهای صنایع بوسیله شرکت های فناور و دانش بنیان تفاهم نامه ای میان پارک علم و فناوری خراسان و یک شرکت سرمایه گذاری در زمینه دیسپاچینگ انرژی و نمونه گیرهای خطوط کنسانتره و گندله به امضا رسید.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا، با هدف برقراری ارتباط اثربخش و همکاریهای تنگاتنگ و بمنظور نفوذ و توسعه فناوری، بومی سازی و خودکفایی در صنایع معدنی و در امتداد پشتیبانی از شرکت های فناور و دانش بنیان با بهره گیری از قوانین و مقررات کشوری، تفاهم نامه ای بین پارک علم و فناوری خراسان رضوی به نمایندگی مسعود میرزائی شهرابی رییس پارک و یکی از شرکت های سرمایه گذاری به امضا رسید.
این تفاهم نامه در امتداد توسعه همکاریهای مشترک بین شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان و یکی از شرکت های فناور و بمنظور عملیات طراحی، مهندسی و تامین و اجرای طرح کنترل مانیتورینگ یکپارچه سیستم اتوماسیون آب و گاز صنعتی و مصارف جانبی در فولاد سنگان منعقد گردید.
اجرای پروژه کنترل و مانیتورینگ یکپارچه سیستم آب و گاز صنعتی و مصارف جانبی در سه فاز طراحی، تامین و اجرا از تاکیدات این تفاهم نامه است که در صورت تایید هر فاز به فاز بعدی راه پیدا خواهدنمود.
این تفاهم نامه بدنبال همکاری و سرمایه گذاری در امتداد ایجاد و توسعه شرکت های فناور و دانش بنیان در زمینه های در رابطه با کارهای این شرکت دانش بنیان، حمایت معنوی و مادی از نفوذ فناوری و بومی سازی مواد و تجهیزات مورد نیاز صنایع معدنی و مشارکت در گسترش تحقیق و توسعه در حوزه فناوری های صنایع معدنی است.
طبق این تفاهم نامه این شرکت دانش بنیان در فاز اول نسبت به عملیات طراحی، مهندسی، ساخت، نصب، تست و راه اندازی سه دستگاه نمونه گیر اتوماتیک دوغابی و یک دستگاه نمونه گیر اتوماتیک نوار نقاله در واحدهای گندله سازی و کنستانتره شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان اقدام خواهدنمود.
در صورت تایید، در فاز دوم پنج دستگاه نمونه گیری دیگر اضافه خواهد شد.
با اجرای موفق موضوع این تفاهم نامه، نمونه گیری های اتوماتیک با هدف دستیابی به نمونه های معرف محصولات میانی واحدهای کنستانتره سنگ آهن مورد تایید استاندارد ایزو ۳۰۸۳ و ایزو ۱۶۷۴۳ در شرکت فولاد سنگان نصب خواهد شد و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
از اهداف مشخص شده این تفاهم نامه همکاری و سرمایه گذاری در امتداد ایجاد و توسعه شرکت های فناور و دانش بنیان در زمینه های در رابطه با کارهای شرکت، حمایت مادی و معنوی از نفوذ فناوری و بومی سازی مواد و تجهیزات مورد نیاز صنایع معدنی و مشارکت در گسترش تحقیق و توسعه در حوزه فناوری های صنایع معدنی و فولادی است.
منبع:

1401/10/27
10:31:04
5.0 / 5
218
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
Link website