معاون علمی رئیس جمهوری مطرح كرد

توسعه اکوسیستم انرژی با کابل کشی میسر نمی شود

توسعه اکوسیستم انرژی با کابل کشی میسر نمی شود

لینک وبسایت: به گزارش لینک وبسایت، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری با تأکید بر این که همانطور که رشته های بین رشته ای اهمیت دارند، مهارت های بین رشته ای نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشند، اظهار داشت: تعدادی از شرکت های دانش بنیان به ساز و کار تجاری سازی و فروش آشنایی ندارند و بیشتر تولیدکننده فناوری هستند و حضور کارگزاران می تواند دراین زمینه ها کمک کننده به شرکت های دانش بنیان باشد.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا روح الله دهقانی فیروزآبادی امروز در نشست مدیران و کارگزاران فن بازارهای کشور که در محل خانه نوآوری و فناوری ایران در نمایشگاه بین المللی برگزار شد، با اعلان اینکه معتقدم کارگزاران علم و فناوری در سطح بالاتری از نظر مهارت نسبت به شرکت های دانش بنیان قرار دارند، اضافه کرد: کسانی که به عنوان کارگزاران مشغول به فعالیت می شوند، باید چندین مهارت را داشته باشند؛ چونکه آنها باید علاوه بر زبان فناوری، زبان صنعتگر و تجارت را بدانند تا بتوانند معامله ای را بین دانش بنیان ها و بازار ایجاد کنند.

دهقانی فیروزآبادی افزود: بر این اساس همانطور که رشته های بین رشته ای اهمیت دارند، مهارت های بین رشته ای نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشند.
وی با اعلان اینکه کارگزاران باید با دانش بنیان ها زیست کنند، افزود: کارگزاران از یک سو باید زبان علم و فناوری شرکت های دانش بنیان را بدانند و از طرف دیگر باید زبان مذاکره را بدانند؛ بدین جهت نیاز به مهارت های خاصی دارند، پس معتقدم کار کردن در زمینه دانش بنیان ها آسان نیست.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری اشاره کرد: تشبیه کار کارگزاران دانش و فناوری به شبکه مویرگ های بدن تشبیه درستی نیست، بلکه فعالیت آنها همانند یک سیستم انتقال قدرت بین تمام بازیگران است؛ چونکه این افراد قدرت را توزیع، تقسیم و مصرف می کنند.

بگفته وی کارگزاران همانند رشته های بین رشته ای از اهمیت بالایی برخوردار می باشند، برای اینکه گره در تمام شبکه ها را می توانند با ارتباط درست وصل کنند.

دهقانی فیروزآبادی با اعلان اینکه برای ایجاد شبکه در کشور ضعف داریم، تصریح کرد: این در حالیست که دنیای امروز دنیای شبکه و ارتباطات است و به نظر من توجه به کارگزاران بسیار اهمیت دارد.

وی تاکید کرد: ما معتقدیم حمایت هول دادنی برای پیشبرد اهداف کفایت نمی کند، بلکه حمایت ها باید از نوع کشنده باشد.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری با اعلان اینکه متأسفانه عادت داریم از واژگان سوء استفاده نمائیم، اظهار داشت: نمونه آن واژه دلالی است که از آن به عنوان یک شغل نامطلوب یاد می نماییم، اما این کلمه با منشأ عربی از دلالت کردن می آید. بدین جهت می توان نتیجه گرفت که کارگزاری همان مهاجرت از کلمه دلالی به کارگزاری است.

دهقانی فیروزآبادی اشاره کرد: باید بصورت آگاهانه ارتباطی بین مصرف کننده و بازار در زمینه دانش بنیان ها صورت بگیرد و انتظار داریم این اتفاقات بواسطه کارگزاری ها باشد.

وی اظهار داشت: عموماً و بعضاً شرکت های دانش بنیان به ساز و کار تجاری سازی و فروش آشنایی ندارند و بیشتر تولیدکننده فناوری هستند. آنها به طور معمول محصولات قابل عرضه به بازار ندارند و حضور کارگزاران می تواند دراین زمینه ها کمک کننده به شرکت های دانش بنیان باشد. در حقیقت کارگزاران نقش میانجی گری بین دانش بنیان ها و بازار را دارند.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری با اعلان اینکه در کارگزاری چهار ستون اصلی وجود دارد تا یک کسب وکار راه اندازی شود، اظهار داشت: ستون های کارگزاری شامل مشتری، تولیدکننده، دیتا و قانون می شود.

دهقانی فیروزآبادی بیان کرد: کارگزاران بستر جاری شدن حکمرانی هستند و لازم است این شغل جدید در زمینه علم و فناوری توسعه یابد. ما بدنبال علمی هستیم که تمام مجوزها از یک خروجی مشخص باشند و معاونت، صندوق نوآوری و پارک های علم و فناوری بصورت متمرکز فعالیت کنند.
وی افزود: اکوسیستم قدرت و انرژی با کابل کشی و ایجاد نیروگاه ها و کارخانه مصرفی رخ نمی دهد، بلکه همه اجزای این شبکه باید کامل شود و در این میان شبکه ارتباطات مهم می باشد، چون با تقویت آنها شرکت های دانش بنیان تقویت خواهند شد.1401/10/24
14:54:08
5.0 / 5
305
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website