حمایت دانشگاه کوت از ایجاد شعبه پارک فناوری دانشگاه تهران در عراق

حمایت دانشگاه کوت از ایجاد شعبه پارک فناوری دانشگاه تهران در عراق

لینک وبسایت: لینک وبسایت: رییس دانشگاه کوت عراق برای پشتیبانی از راه اندازی شعبه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در کشور عراق اعلام آمادگی کرد.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از ایسنا، دکتر علی اسدی، رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در دیدار با دکتر طالب الموسوی، رییس دانشگاه کوت عراق که در محل پارک علم و فناوری برگزار شد، با یادآوری این که پارک علم و فناوری دانشگاه تهران قدیمی ترین و بزرگترین پارک دانشگاهی کشور است، اظهار داشت: برنامه ها و کارهای پارک علم و فناوری دانشگاه تهران طیف گسترده ای از حوزه های تخصصی را پوشش می دهد و این مجموعه، یک پارک علم و فناوری تک تخصصی نیست.
وی با اشاره به سیاست دانشگاه تهران در خصوص توسعه همکاریهای علمی و دانشگاهی با عراق، اشاره کرد: این همکاری ها محدود به افزایش جذب دانشجو از کشور عراق و ایجاد زمینه برای فرصت های مطالعاتی اساتید نمی گردد، بلکه یکی از با اهمیت ترین عرصه ها برای بسط همکاری ها، ناظر بر همکاریهای فناورانه و دانش بنیان است که انتقال تجربه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران به دانشگاه های عراق و همین طور راه اندازی شعبه پارک در این کشور و یا ایجاد پارک مشترک می تواند گامی مهم و تسهیل کننده برای توسعه همکاریهای دو کشور در زمینه فناوری باشد.
دکتر ایرج اله دادی، معاون توسعه فناوری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران نیز به موضوع نحوه همکاری میان پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و دانشگاه کوت عراق پرداخت و اظهار داشت: این همکاری می تواند به شیوه های مختلف همچون ایجاد یک پارک علم و فناوری مشترک، راه اندازی یک پارک علم و فناوری اختصاصی برای دانشگاه کوت عراق و … صورت گیرد.
وی ادامه داد: در راه اندازی یک پارک علم و فناوری، موضوع بسیار مهم پروسه جذب، استقرار و ارزیابی شرکتها است که این کار تخصصی باید با دقت صورت گیرد تا بتوان شرکت های فناور و نوآور واقعی را ارزیابی و جذب کرد. همین طور در حوزه نیروی انسانی ماهر نیز می توانیم کمک نماییم.
دکتر علیرضا نورپور، رییس دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران نیز در این جلسه با معرفی این دانشکده، به تشریح روند حرکت ایران در حوزه گرایش به بهره برداری بیش از انرژی های تجدیدپذیر پرداخت و اظهار داشت: در زمینه انرژی های خورشیدی تجربه های خوبی به دست آورده و تا حالا ۵۰۰ نیروگاه کوچک خورشیدی را در نقاط مختلف کشور ایران برای تولید الکتریسته به وجود آورده ایم.
در ادامه، دکتر طالب الموسوی رییس دانشگاه کوت عراق از چند شرکت دانش بنیان مستقر در در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران بازدید کرد و با دستاوردهای این شرکتها آشنا شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، هفته آتی هیأتی از دانشگاه تهران با حضور دکتر علی اسدی رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از دانشگاه های عراق بازدید خواهند کرد.
منبع:

1401/10/22
14:43:42
5.0 / 5
329
تگهای خبر: دستاورد , شركت , فناوری , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
Link website