در گفت وگو با لینك وبسایت اعلام شد

تدوین آئین نامه سرآمدان علمی در دستور کار وزارت علوم

تدوین آئین نامه سرآمدان علمی در دستور کار وزارت علوم

لینک وبسایت: به گزارش لینک وبسایت، معاون فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از تدوین آئین نامه سرآمدان علمی اطلاع داد و اظهار داشت: بر طبق این آئین نامه، منتخبان بر مبنای معیارهای فناوری ارزیابی خواهند شد.


دکتر علی خیرالدین در گفتگو با ایسنا، در مورد معرفی سرآمدان علمی ایران، توضیح داد: در این حوزه دو مبحث مطرح است؛ یکی این که در هفته پژوهش و فناوری، فناوران برتر معرفی می گردند که برای این منظور دستورالعملی تهیه شده است.
وی با اشاره به اینکه در این رویداد امکان دارد یک دانشگاه، استاد برتر، رئیس مرکز رشد برتر و یک شرکت دانش بنیان برتر را ارائه کند، افزود: رویکرد دیگر، معرفی سرآمدان علمی است که در این رویداد بیشتر اعضای هیات علمی برتر معرفی می گردند و در معرفی سرآمدان علمی می خواهیم این مورد را تبیین نماییم که یک عضو هیات علمی می تواند سرآمد آموزشی و سرآمد فناوری باشد.
خیرالدین تصریح کرد: ازاین رو درحال تدوین آئین نامه ای برای این رویداد هستیم تا اعضای هیات علمی سرآمد علمی را معرفی نماییم.
معاون فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، با اشاره به اینکه در این آئین نامه، شاخصهای معرفی سرآمدان علمی را معرفی خواهیم کرد، خاطرنشان کرد: شاخصهای معرفی سرآمدان علمی، در حوزه های فناوری است که از آن جمله این شاخص ها میتوان به ایجاد شرکتهای دانش بنیان، ایجاد اشتغال، مالکیت فکری و ایجاد نوآوری اشاره نمود.
وی با تکیه بر این که تدوین این آئین نامه در دستور کار قرار دارد، اظهار نمود: این آئین نامه تا یک ماه آینده نهایی خواهد شد.
به قول معاون وزیر علوم بر طبق این آئین نامه اعضای هیات علمی که بعنوان سرآمدان علمی معرفی می گردند، در ارتقای آنها و پایه تشویقی آنها مؤثر خواهد بود.




منبع:

1401/10/18
13:21:02
5.0 / 5
281
تگهای خبر: آموزش , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
Link website