ساخت پهپادی که کانال های فاضلاب را هم بررسی می کند

ساخت پهپادی که کانال های فاضلاب را هم بررسی می کند

به گزارش لینک وبسایت، مقامات اسکاتلندی در استفاده از پهپادها جهت بررسی و کنترل کانال های فاضلاب پیشگام شدند.به گزارش لینک وبسایت به نقل از یاهونیوز، این فناوری جایگزین استفاده از کارگران برای بازرسی کانال های فاضلاب می شود. از این طریق خوانش دقیق تری در مورد شرایط عرضه می شود و به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای کمک می شود.
اولین مورد استفاده از پهپاد در بریتانیا برای کنترل فاضلاب در خیابان باث گلاسکو در ماه جولای انجام شد. انتظار می رود بازرسی های مشابهی در گلاسکو، ادینبورگ، آبردین و برخی مناطق روستایی صورت گیرد.
شرکت اسکاتلند واتر مجری این طرح اعتقاد دارد بازرسی های دقیق تر با استفاده از پهپاد هزینه تعمیرات و نگهداری را می کاهد و خطر سیل و آلودگی ناشی از نشت فاضلاب را هم به حداقل می رساند.
پهپادهای پیشرفته مورد استفاده در این طرح مجهز به دوربین ها و فناوری لیزری لیدار برای تشخیص حفره و ترک با استفاده از نور هستند که دیواره فاضلاب ها را برای شناسایی مشکلاتی مانند ترک ها، سوراخ ها، فروپاشی های جزئی و نفوذ ریشه درخت ها اسکن می کند.
دو متخصص یک پهپاد را در حالیکه در امتداد لوله های فاضلاب پرواز می کند، هدایت می کنند و می توانند با استفاده از تصاویر ویدئویی، هر محل را بازرسی کنند.
این روش جایگزین استفاده از ۱۵ کارگری می شود که به صورت سنتی این بازرسی ها را انجام می دادند، باآنکه این روش همچنان در سایر بخش های شبکه فاضلاب اسکاتلند استفاده خواهد شد.


منبع:

1401/07/07
12:13:31
5.0 / 5
267
تگهای خبر: دوربین , شركت , فناوری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Link website