استفاده از هوش مصنوعی برای تولید باتری های بهتر

استفاده از هوش مصنوعی برای تولید باتری های بهتر

به گزارش لینك وبسایت محققان با استفاده از فناوری هوش مصنوعی در كوشش برای تولید باتری هایی هستند كه از قدرت و سرعت شارژ بیشتری برخوردار باشند.به گزارش لینك وبسایت به نقل از آسین ایج، محققان وزارت انرژی آمریكا برای تولید باتری هایی كه سریع تر شارژ شده و از ظرفیت بالاتری بدین منظور برخوردار باشند به فناوری هوش مصنوعی متوسل شده اند.
آنان بدین منظور یك پایگاه داده بزرگ و دقیق متشكل از ۱۳۳ هزار مولكول ارگانیك كوچك ابداع نموده اند كه از آنها برای تولید الكترولیت های باتری استفاده می شود. در ادامه از یك مدل كامپیوتری معروف به G۴MP۲ جهت بررسی نقاط ضعف و قوت هر یك از مولكول های ارگانیك مذكور استفاده شده است.
البته این مولكول ها بخش كوچكی از ۱۶۶ میلیارد مولكول بزرگ تری محسوب می شوند كه محققان قصد دارند بهترین آنها را جهت استفاده در چارچوب الكترولیت به كار بگیرند.
از آنجایی كه استفاده علمی از هر یك از این ۱۶۶ میلیارد مولكول به ساعت ها وقت نیاز دارد، مدل سازی هوشمند كامپیوتری می تواند به كمك آمده و طراحی مجازی باتری های جدید را با كمك هر یك از این مولكول ها و بررسی اشكالات و محسنات آنها را ممكن كند. پژوهشگران امیدوارند از این طریق بتوانند در آینده نزدیك باتری هایی با حداكثر كیفیت تولید كنند.

1398/09/09
15:17:25
5.0 / 5
3943
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Link website