نتایج بررسی تصاویر ماهواره ای؛

بخش های وسیعی از کشور تحت تأثیر گرد وغبار قرار گرفته اند

بخش های وسیعی از کشور تحت تأثیر گرد وغبار قرار گرفته اند

به گزارش لینک وبسایت بررسی تصاویر ماهواره ای نشان می دهد، حتی با وجود پوشش ابر هم بخش های وسیعی از کشور تحت تأثیر پدیده گرد وغبار قرار گرفته اند.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، یکی از مهم ترین کاربردهایی که تصاویر ماهواره ای دارند، پیشبینی وضعیت آب و هوایی است. تصاویری که ماهواره ها از سطح زمین مخابره می کنند، می توانند خیلی از پدیده های زیست محیطی را نشان دهد.
مرکز «سنجش از دور» سازمان فضایی ایران، در تازه ترین تصاویر دریافتی از ماهواره Terra / MODIS به معرفی شهرهایی پرداخته که تحت تأثیر پدیده گرد و غبار هستند.
با توجه به حرکت جریان هوایی همراه با گرد و غبار در ۱۸ فروردین که از شمال غربی عراق به سمت کشور در حرکت بود، الان این پدیده وارد کشور شده و بخش های وسیعی را تحت تأثیر قرار داده است.
بررسی تصاویر ماهواره ای Terra / MODIS در تاریخ ۱۹ فروردین (زمان گذر ماهواره ساعت ۱۲: ۰۰ به وقت محلی) نشان داده است با وجود پوشش ابر، بخش های وسیعی از کشور، شامل استانهای غربی (کرمانشاه، کردستان، ایلام، همدان و بخش هایی از آذربایجان غربی)، استانهای مرکزی کشور (قزوین، البرز، تهران، سمنان، قم و اصفهان)، استانهای شمالی (مازندران و گلستان)، استانهای شرقی (خراسان جنوبی و خراسان رضوی) و استانهای جنوبی (کرمان وبخش هایی ازسیستان بلوچستان و هرمزگان) تحت تأثیر پدیده گرد و غبار قرار گرفته اند.
در تصویر زیر محدوده استان هایی که تحت تأثیر گرد و غبار بوده، به رنگ قرمز نشان داده شده است.
منبع:

1401/01/22
16:43:53
5.0 / 5
416
تگهای خبر: آموزش , كاربر , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
Link website