رسوخ فناوری در حوزه کشاورزی افزایش می یابد

رسوخ فناوری در حوزه کشاورزی افزایش می یابد

به گزارش لینک وبسایت در اولین روزهای سال «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین»، در نشستی با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و وزیر جهاد کشاورزی، زمینه رسوخ فناوری و دانش بنیانی در حوزه کشاورزی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


به گزارش گروه علم و فناوری ایرنا از معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری، یکی از اصلی ترین اولویت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در توسعه شرکتهای دانش بنیان و پشتیبانی از طرح های کلان ملی و فناورانه، حوزه کشاورزی دانش بنیان است و موضوع هایی چون تکمیل زنجیره ارزش در کشاورزی، غذا و دارو، نفوذ فناوری به بخش های این حوزه، امنیت غذا و سایر موضوعات راهبردی در دستور کار این معاونت قرار دارد.
در همین راستا طرح ها و برنامه های مختلفی برای رفع نیاز بخش های مختلف این حوزه تعریف شده است.
رسوخ فناوری در کشاورزی
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در این جلسه با عنایت به تاکیدات رهبر فرزانه انقلاب، اسناد بالادستی و سیاست های کشور در حوزه خودکفایی، تکمیل زنجیره ارزش و توسعه فناوری با استفاده از ظرفیت های بومی، با یکدیگر گفتگو و تبادل نظر کردند.
در این نشست ضمن بررسی تجربیات گذشته در این عرصه، دستورالعمل ها، مصوبات و برنامه های قابل اجرا و در جریان انجام، بحث و بررسی گردید.
یکی از موضوعات این نشست، تنظیم طرحی پیشنهادی در دولت برای پشتیبانی از نفوذ فناوری شرکتهای دانش بنیان و خلاق و فناور شدن حوزه کشاورزی بود. ابعاد و بخش های این طرح پیشنهادی که در آستانه آماده سازی است بررسی گردید و در مورد جوانب آن بحث و گفتگو صورت گرفت.
تکمیل زنجیره فناوری
همچنین ظرفیت ها در حوزه هایی که فناوری می تواند در آنها نقش آفرین باشد همچون زنجیره تأمین نان، فرآورده های کشاورزی، دامی، خوراک دام، طیور، آبزیان و... برنامه ریزی مشترک و حمایت های قابل انجام امسال که از جانب مقام معظم رهبری سال «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» نامدیده شده است، بررسی گردید.
از آن جایی که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با محوریت معاونت اول ریاست جمهوری بسته ای مشترک در چارچوب یک برنامه عملیاتی را در حوزه های اولویت داری چون شیلات، جایگزین های خوراک دام، احیای باغات، کشاورزی نوین، مزارع نوآور، مرغ لاین و سایر حوزه ها تعریف کرده است، زمینه برای اجرایی سازی و چگونگی تحقق این برنامه امسال فراهم گردید.


منبع:

1401/01/06
14:29:07
5.0 / 5
356
تگهای خبر: شركت , فناوری , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website