معاون علمی و فناوری رییس جمهور خبر داد:

فعالیت ۷۰ خانه خلاق در سرتاسر کشور با همکاری بخش خصوصی

فعالیت ۷۰ خانه خلاق در سرتاسر کشور با همکاری بخش خصوصی

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از فعالیت 70 خانه خلاق در سرتاسر کشور و توسعه آن توسط بخش خصوصی اطلاع داد.


به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، سورنا ستاری در آیین افتتاحیه سرای نوآوری صنایع خلاق افزود: توسعه هیچ چیز جز فرهنگ نیست. این که دانشگاه آزاد تصمیم گرفته قسمتی از درآمد دانشگاه را از توسعه شرکت های دانش بنیان، ایده ها و خلاقیت ها بجای دریافت شهریه از دانشجویان به دست آورد، اقدام بسیار خوبی است.
وی گفت: کسب درآمد از توسعه شرکت های دانش بنیان هم اکنون در دانشگاه های دولتی هم درحال شکل گیری است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به راه اندازی سراهای نوآوری به همت دانشگاه آزاد در کشور اشاره نمود و اظهار داشت: هم اکنون در شهرستان ها نیز همچون دانشگاه آزاد اسلامی اراک و یاسوج سرای نوآوری به راه افتاده است.
ستاری همین طور اظهار داشت: ایجاد این سرای نوآوری در دل شهر تهران برای توسعه صنایع خلاق اتفاق خوبی است و چند سرای نوآوری دیگر هم در مناطق مختلف تهران به راه افتاده است.
وی افزود: هم اکنون در کنار دانشگاه شریف، ناحیه نوآوری شریف با حضور ۶۰۰ شرکت دانش بنیان به راه افتاده است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به راه اندازی خانه خلاق اشاره نمود و اظهار داشت: کار این معاونت توسعه شرکتها و بخش خصوصی در کشور است، شرکت دانش بنیان با راه اندازی این سراها می تواند در ایجاد درآمد برای خود استفاده نماید.
ستاری با یادآوری این که دانشجویان دانشگاه آزاد به سبب پرداخت شهریه با دانشجویان دانشگاه دولتی تفاوت دارند، اضافه کرد: این امر موجب می شود یک حس کارآفرینی در این دانشجویان ایجاد شود و با دانشجویان دولتی فرق می کنند و توانایی کارآفرینی در آنها بیشتر است.
وی همین طور اظهار داشت: اگر دانشگاه آزاد به این مساله توجه کند موجب درآمد زایی برای این مرکز آموزشی می شود.
به گزارش لینک وبسایت به نقل از خبرگزاری ایرنا، سرای نوآوری صنایع خلاق با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و شتاب دهنده عطار و صندوق نوآوری و شکوفایی به راه افتاده است.منبع:

1400/12/17
21:24:21
5.0 / 5
360
تگهای خبر: آموزش , شركت , فناوری , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website