امکان ماندگاری آنتی بادی های ناشی از مبتلاشدن به کرونا تا ۲۰ ماه

امکان ماندگاری آنتی بادی های ناشی از مبتلاشدن به کرونا تا ۲۰ ماه

لینک وبسایت: نتایج یک پژوهش جدید نشان میدهد که آنتی بادی های ناشی از مبتلاشدن به بیماری کرونا می تواند تا 20 ماه ماندگار باشد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس، بااینکه این یافته اطمینان بخش است اما کارشناسان هشدار می دهند که این یافته جدید لزوماً به این معنا نیست که این افراد در مقابل ابتلای مجدد به عفونت کووید۱۹ محافظت می شوند و بر لزوم تزریق واکسن های کرونا بعنوان بخشی مهم از استراتژی پیش گیری از کرونا تاکید نمودند.
دکتر اتو یانگ ایمونولوژیست در دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس آمریکا که یافته ها را بررسی نموده است، اظهار داشت: این مطالعه به ما می گوید که آنتی بادی های ناشی از مبتلاشدن به کرونا در بدن این افراد باقی می ماند، اما در مورد اطلاعاتی در مورد ایمنی که این آنتی بادی ها ایجاد می کنند، ارائه نمی دهد چونکه نمی دانیم چه سطحی از آنتی بادی های طبیعی برای پیش گیری از مبتلاشدن به عفونت مجدد لازم است.
وی اضافه کرد: افراد زمانی که آنتی بادی های طبیعی کووید۱۹ داشته باشند، می توانند باردیگر به این ویروس آلوده شوند و آلوده نیز می شوند.
محققان برای این مطالعه، سطوح آنتی بادی ها را در خون ۸۱۶ بزرگسال آمریکایی که واکسینه نشده بودند، اندازه گیری کردند. آنها در ۹۹ درصد از این افراد که نتیجه آزمایش کرونا مثبت داشتند، ۵۵ درصد از آنهایی که معتقد بودند به این بیماری مبتلا شدند اما هیچ گاه آزمایش انجام نداده بودند و ۱۱ درصد از افرادی که تصور می کردند هیچ گاه کرونا نداشتند، آنتی بادی هایی را پیدا کردند.
دکتر دری سگو جراح پیوند در دانشگاه جان هاپکینز در بالتیمور آمریکا و نویسنده این مطالعه اظهار داشت: تقریباً همه افراد مبتلا به عفونت مستند کووید۱۹، آنتی بادی هایی داشتند و بنظر می رسد که این آنتی بادی ها برای مدت طولانی باقی می مانند.
وی در عین حال هشدار داد که هیچ سطحی از آنتی بادی تضمینی برای مبتلاشدن نشدن مجدد به کرونا نیست. مطمئناً شواهدی وجود دارد در خصوص این که سطوح آنتی بادی با پیش گیری از مبتلاشدن به موارد شدید کرونا و بستری شدن در بیمارستان ارتباط دارد و این موارد برای ایمنی ناشی از واکسن نیز وجود دارد.
این محقق خاطرنشان کرد، مطالعات دیگر نشان داده اند که آنتی بادی های طبیعی ناشی از مبتلاشدن به کووید-۱۹ با گذشت زمان، اغلب در حدود ۶ ماه از بین می روند.
سگو اضافه کرد: مطالعه جدید داده های گروهی از افراد را در یک مقطع زمانی مورد بررسی قرار داد اما مطالعاتی که افراد مشابه را در چند مقطع زمانی دنبال می کنند، نشان داده اند که آنتی بادی های طبیعی کاهش می یابند.
دکتر لن هوروویتز متخصص ریه در بیمارستان «لنوکس هیل» در شهر نیویورک هم اشاره کرد: نکته مهم این است که تنها برخورداری از آنتی بادی های طبیعی به این معنا نیست که در مقابل ابتلای مجدد به عفونت کووید-۱۹ محافظت می شوید.
هوروویتز که در مطالعه جدید شرکت نداشت، اظهار داشت: آنتی بادی ها می توانند ماه ها در خون فرد باقی بمانند، اما نمی دانیم سطوح این آنتی بادی ها برای پیش گیری از مبتلاشدن به کرونا چقدر باید باشد.
وی اضافه کرد: افرادی که بیماری شدید کووید۱۹ مبتلا می شوند، سطح آنتی بادی بالاتری دارند، اما برای همیشه از آنها محافظت نمی کند.
این متخصص اظهار داشت: اگر از مبتلاشدن به کرونا جان سالم به در برده اید، مقداری ایمنی با واسطه سلولی دارید، اما این ایمنی با نوع ایمنی و آنتی بادی هایی که از واکسن دریافت می کنید متفاوت و لازم است که از هر دو نوع این ایمنی برخوردار باشید.
هوروویتز اصرار کرد که برای صیانت از خود در مقابل کووید۱۹ هر کاری می توانید انجام دهید. در صورت امکان واکسن بزنید و دز تقویتی این واکسن را نیز دریافت کنید، در مکان های عمومی ماسک بپوشید، فاصله اجتماعی را رعایت کنید و در هنگام بیماری در خانه بمانید.
یافته های این مطالعه در مجله American Medical Association انتشار یافته است.


منبع:

1400/11/20
21:02:41
5.0 / 5
555
تگهای خبر: آموزش , شركت , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Link website