تولید کیت استخراج ژنوم ویروس کرونا با حمایت صندوق نوآوری

تولید کیت استخراج ژنوم ویروس کرونا با حمایت صندوق نوآوری

یک شرکت دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در پاندمی کرونا موفق به تولید انبوه کیت استخراج ژنوم کرونا ویروس در کشور شد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از صندوق نوآوری و شکوفایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمدباقر محمودی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در مورد کیت استخراج ژنوم کرونا ویروس اظهار داشت: مجموعه کیت های استخراج ژنوم کرونا ویروس بر پایه سیلیکا تکنولوژی است و این محصول قابلیت استخراج را بدون احتیاج به آنزیم طی ۳۰ دقیقه دارد.
وی بازار هدف کیت استخراج ژنوم کرونا ویروس را مراکز تشخیص مولکولی شامل آزمایشگاه های تشخیصی طبی خصوصی و هم بیمارستان های خصوصی و دولتی اعلام نمود و اضافه کرد: طبق نتایج صورت گرفته، این محصول از لحاظ کیفی قابل مقایسه با بهترین برند دنیا به نام «Qiagen» است که نتایج مشابه به همراه قیمت پایین تری داشته است.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان بیان نمود: کیت استخراج ژنوم کرونا ویروس روژه نخستین کیت تولیدی از شروع پاندمی کووید۱۹ در ایران بود و ما تأمین کننده اصلی در این عرصه بودیم و همینطور پکیج کامل تشخیص کووید و کووید آنفلوآنزا را تولید کرده ایم.
محمودی در مورد چشم انداز این شرکت در تولید کیت های تشخیصی مولکولی عنوان کرد: نگاه ما بیشتر بر توسعه این محصول بوده تا تولید هر چه بیشتر در آینده و تلاش کردیم در ادامه این مسیر، سایر محصولات را در حوزه تشخیص مولکولی توسعه دهیم و کشور را از واردات بی نیاز نماییم. در این راستا کیت های تشخیص ویروس های HBV، HPV، HCV، HIV، MTB و... همینطور روش اتوماتیک برای استخراج ماده ژنتیکی انواع ویروس ها هم به تولید رسیده است.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در مورد صادرات کیت استخراج ژنوم کرونا ویروس اظهار داشت: به علت شرایط تحریم، فقط توانستیم به افغانستان صادرات داشته باشیم.
وی ضمن اشاره به صادرات این محصول به افغانستان در مورد تسهیلات دریافتی این شرکت از صندوق نوآوری و شکوفایی، عنوان کرد: شرکت ما به منظور تولید کیت استخراج ژنوم کرونا ویروس از وام قرض الحسنه صندوق نوآوری بهره برده است. این شرکت دانش بنیان بعنوان تولیدکننده کیت های تشخیص مولکولی، از ۴۰۰ شماره کاتالوگ محصول برخوردار می باشد و همه محصولات هم در حوزه مولکولی هستند.


منبع:

1400/10/18
17:02:36
5.0 / 5
546
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website