ایجاد ستاری:

منطقه نوآوری وفناوری صنایع دریایی در بوشهر

منطقه نوآوری وفناوری صنایع دریایی در بوشهر

به گزارش لینک وبسایت ایرنا- معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اظهار داشت: امروز روز بزرگی برای بخش دفاعی کشور در زمینه نیروی دریایی است برای اینکه منطقه نوآوری و فناوری صنایع دریایی در بوشهر ایجاد می ‎شود.


به گزارش لینک وبسایت به نقل از خبرگزاری ایرنا، سورنا ستاری که روز سه شنبه به بوشهر سفر کرده است در بدو ورود به فرودگاه بوشهر در جمع خبرنگاران اضافه کرد: امیدواریم با توسعه شرکت‏ های دانش بنیان در استان بوشهر در سال‎ های آینده اتفاق‏ های خوبی رقم بخورد.
استاندار بوشهر نیز اظهار داشت: باید تعامل و همراهی مجموعه پارک و علم و فناوری بوشهر با صنایع دریایی در زمینه دفاعی گسترش یابد و از ظرفیت‏ های این صنعت استفاده کنند.
احمد محمدی‎ زاده اضافه کرد: صنایع دریایی ارتش زیرساخت، تجهیزات و زمینه فروش شرکت‏ های دانش بنیان فعال در این عرصه را فراهم می‎ کند که باید از این ظرفیت بخوبی استفاده گردد.
وی عنوان کرد: در این راستا در ایام آینده با برگزای نشستی مشترک بین حوزه صنایع دریایی ارتش و مجموعه پارک علم و فناوری زمینه برای تعاملات هر چه بیشتر این دو حوزه فراهم گردد.
محمدی ‎زاده افزود: کارخانه های حوزه صنایع دریایی ارتش در حقیقت یک پارک علم و تکنولوژی جدید برای شرکت‏ های دانش بنیان استان بوشهر است برای اینکه صنایع دریایی علاوه بر تامین زیرساخت خود سفارش دهنده و خریدار محصولات شرکت ‎های دانش بنیان هستند.
وی اظهار داشت: با تحقق این مهم پارک علم و تکنولوژی جدید بوشهر درست در نقطه هدف قرار می گیرد برای اینکه علاوه برکارفرما، خریدار محصولات و مجموعه پشتیبان نیز مشخص است.
ستاری در این سفر یکروزه به بوشهر، با حضور در پایگاه نیروی دریایی ارتش در بوشهر در مراسم افتتاح کارخانه های نوآوری و فناوری صنایع دریایی، رونمایی از نخستین موتور دریایی بومی و الحاق شناورهای نظامی به نیروی دریایی ارتش شرکت خواهدنمود.
وی همین طور از طرح ساختمان مرکز رشد بوشهر و چند شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر بازدید می‏ کند.
منبع:

1400/10/01
11:38:23
5.0 / 5
499
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website