معاون پژوهش و فناوری دانشگاه:

برنامه دانشگاه صنعتی امیرکبیر حرکت سریع در حوزه رباتیک و مکاترونیک است

برنامه دانشگاه صنعتی امیرکبیر حرکت سریع در حوزه رباتیک و مکاترونیک است

به گزارش لینک وبسایت معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: در برنامه جامع علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر حوزه رباتیک و مکاترونیک جزو اولویت های اصلی تعیین شده و می خواهیم با سرعتی زیاد در این عرصه گام هایی اساسی برداریم.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، «سیدرضا غفاریان» در مراسم افتتاحیه نهمین کنفرانس بین المللی رباتیک و مکاترونیک اظهار داشت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر از فعالان حوزه رباتیک است و در دوره های مختلف کنفرانس های بین المللی رباتیک و مکاترونیک در بخش مسابقات و مقالات علمی بسیار فعال بوده است.
وی اضافه کرد: برگزاری این کنفرانس باعث می شود که متخصصان دستاوردهای علمی خویش را عرضه کنند و امیدواریم دستاوردهای پژوهشگران و مراکز علمی کشور در حوزه رباتیک و مکاترونیک علاوه بر تولید مقالات در چارچوب نوآوری ها و محصولات دانش بنیان نمایان شود.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد: حوزه رباتیک همچون زمینه های علمی و تکنولوژیک است که در آینده نه چندان دور زندگی بشر و صنعت را تحت تغییرات قابل توجهی قرار خواهد داد ازاین رو جامعه علمی کشور باید توجه ویژه ای به این حوزه داشته باشد.
غفاریان افزود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر در برنامه جامع علمی خود حوزه رباتیک و مکاترونیک را یکی از حوزه های اصلی پژوهش و فناوری برگزیده و برنامه دارد با سرعت زیادی در این عرصه گام های اساسی بردارد.
وی تصریح کرد: امیدواریم در کنفرانس های آتی شاهد دستاوردهای خوب متخصصان دانشگاه صنعتی امیرکبیر باشیم. باتوجه به اهمیت حوزه رباتیک و مکاترونیک برای کشور در نشست معاونان پژوهشی دانشگاه ها هم تاکید خواهد شد که به این حوزه توجه ویژه ای شود و بتوانیم حوزه رباتیک را بعنوان حوزه محوری در کشور معرفی نماییم.


منبع:

1400/08/30
23:58:21
5.0 / 5
4579
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان لینك وبسایت
Link website